02:13 - 16 Korrik, 2019

Etiketim: shtepi

Shikoni çfarë shtëpie është ndërtuar, me 4 kontenierë deti!

Një grua kanadeze, ka ndërtuar një shtëpi të veçantë me 4 kontenierë deti. Duke përdorur ato, kanadezja ndërtoi një shtëpi të jashtëzakonshme.  Ndërtimi i...

Foto/ Disa ide si të krijoni një kopsht magjik, në shtëpi!

Kopshti i jep një pamje më tjetër shtëpisë. E gjallëron, plot ngjyra dhe e bën vendin ideal për t'u relaksuar. Ju nuk dini ende...

Foto/ Brenda shtëpisë së çiftit mbretëror Harry dhe Meghan

Princ Harry ka mirëpritur kryeministrin e Nepalit, nga është bërë e mundur të dalin disa pamje nga banesa e princit dhe dukeshës Meghan Markle...

Foto/ Disa ide gjeniale si t’i ricikloni mobiliet e vjetra

Riciklim mobiliesh. Kur dëgjojmë për herë të parë këtë term, duhet të pranojmë se mendimi i parë që na vjen ndërmend është "kurrë në...

Tërmetet në Korçë/ Rama: Shtëpitë e prishura, do të rindërtohen nga...

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj kanë zhvilluar takim me banorët e njësisë numër 10 në kryeqytet. Ndërkohë, Rama...

Brenda dollapit të një “shtëpiakeje”

Nga Iva Musaraj Unë jam Iva dhe përtej vetes sime që e përfaqësoj rrënjësisht, denjësisht, jam një grua që kam zgjedhur të jem në shtëpi...

Foto/ Këto janë minibaret më modernë, për sallonin e shtëpisë tuaj

Minibaret janë një detaj i rëndësishme për hapësirën e shtëpisë tuaj. Trendet kanë ndryshuar shumë kohët e fundit, duke bërë që edhe ato të...

Ja pse duhet të mbani një lule jasemine në dhomë!

Bimët janë mënyra e duhur për të rritur nivelet e oksigjenit dhe largimin e dyoksidit të karbonit nga shtëpia. Por ka edhe bimë të...

Ide si ta bëni magjik oborrin, me këto drita ndriçimi!

Vera është pranë, dhe kjo do të thotë se ju do të shpenzoni shuam kohë jashtë shtëpisë, në oborr. Një kafe në mëngjes, lexim...

Foto/ Disa ide si ta përdorni drurin, për mobilimin e shtëpisë!

Druri është një nga materialet më të gjithanshme. Ju mund ta shkurtoni, ta gdhendni, t'i jepni forma nga më të ndryshmet, etj. Nëse ju...

Foto/ Shtëpi si në përralla, kush s’do donte të jetonte këtu!

Të gjithë e kemi ëndërruar një shtëpi si në përralla, e kemi parë në filma vizatimorë kur ishim të vegjël, dhe pastaj kemi menduar...

Foto/ Keni shtëpi të vogël? Disa ide si të krijoni më...

Jua qajmë hallin kur thoni se keni shumë rrëmujë në shtëpi për shkak të hapësirës së vogël. Nëse jetoni në një apartament super të...

Keni shtëpi nën 50 metra? Disa ide si ta bëni të...

Shtëpitë e vogla janë shumë problem për t'u arreduar, pasi duhen vendosur mobiliet në atë mënyrë, që mos zënë shumë hapësirë. Nëse keni një shtëpi...

Keni kopsht të vogël? Ja si ta transformoni në një peizazh...

Kopshtet e vogla shpesh janë të vështira për t'u transformuar në një peizazh të bukur. Por mos u shqetësoni, sa të  jetë dritare.net nuk...

Disa ide si të krijoni oborre me stil spanjoll!

Keni një oborr para apo pas shtëpisë? Nuk dini sesi ta bëni të duket bukur? Epo jeni në vendin e duhur. Dritare.net ka sjellë...