01:30 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: shtepi

Luftë për shtëpinë dhe truallin e Vaçe Zelës në Lushnje. Ish-drejtori...

Fiks Fare denoncoi skandalin e radhës të pronave në Lushnje, ku kësaj here “lufta” bëhet për shtëpinë dhe truallin e këngëtares së famshme Vaçe...

Shtëpitë italiane për një euro. Çfarë ndodhi pas blerjes!

Dukej shumë e mirë një përpjekje për të qenë e vërtetë. Një shtëpi e re, dhe mbase një jetë krejt e re, për shitje...

Keni një shtëpi të vjetër? Ja 12 mënyra si ta bëni...

Nëse shtëpia juaj duket e vjetër, ja disa ide që ju sjell dritare.net për ta bërë të duket si e re! 1. Lyeni kanatat. Duket si...

IKMT: Ka përfunduar aksioni në Astir, 33 shtëpi janë shembur

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar përfundimin e aksionit të nisur mëngjesin e kësaj të marte në Astir. IKMT, thotë se deri më...

Zjarret në Australi/ Tre të vdekur, mijëra të tjerë detyrohen të...

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe mijëra janë zhvendosur nga Uellsi i Ri Jugor dhe Queensland, në Australi. Sot është dita e tretë...

Shtëpia, që u ndërtua nga 2 milionë ndjekës në Instagram

Kjo strukturë prej druri, me pesë dhoma gjumi dhe me pesë banjo e gjysmë, është shtëpia më e re që po ngrihet në një...

Video/ Qafështama, parku i magjishëm që kërkon rrugë!

Foto dhe video nga Kostandin Poga Parku Kombëtar i Qafështamës, është një vend piktoresk. Teksa ndjen erën e pishave, ahut e dëllinjave, të thuash se është...

Lulizm Basha në përpjekje për të futur dy vila në një...

Nga Mero Baze Lulzim Basha e ka ndarë mendjen të mos rikthehet më tek pallati. Ka vendosur të jetojë në një vilë që është pak...

Video/ Rama: Rindërtohen në kohë rekord, shtëpitë që u dëmtuan nga...

Më 1 qershor, një tërmet i fuqishëm shkundi Korçën, me epiqendër në Floq. Shtëpitë në këtë fshat u dëmtuan dhe shumë banorë mbetën pa...

Fatos Lubonja i kthehet Bashës: Pse more, tek oligarku e gjete...

Analisti, Fatos Lubonja, i ftuar në Real Story në News 24 ka folur për shtëpinë që lideri i opozitës, Lulzim Basha ka marrë në...

Luli, kthehu në shtëpi!

Nga Mero Baze Një raport shkencor i Institutit të Ndërtimit ka çertifikuar pallatin ku jeton Lulzim Basha si shumë të sigurt, dhe pa asnjë dëmtim...

PD reagon pas lajmit të dritare.net, për shtëpinë e re të...

Zyra e shtypit të Partisë Demokratike, reagon pas lajmit të botuar në dritare.net për shtëpinë e re të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Zyra...

Foto/ Zbulohet shtëpia e re e Lulzim Bashës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është zhvendosur nga apartamenti i tij në katin e 12, pranë kullave te "Qemal Stafa". Burime të dritare.net tregojnë...

Pas shtëpive, deputetët e rinj në Parlament kërkojnë zyra dhe sekretarë

Pas shtëpive, tani deputetët e rinj në Parlament kërkojnë zyra dhe sekretarë. Në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve të 14 tetorit, kryetari i Grupit Parlamentar...

Këto detaje të vogla do jua ndryshojnë shtëpinë!

Gjërat e veçanta i japin shtëpisë një pamje tjetër. Por këtë herë nuk do ju tregojmë për mobilie, apo kuzhina sesi duhet t'i mobiloni...