23:31 - 26 Shkurt, 2020

Etiketim: Shqipëria

Kur lufta për pushtet konvertohet në urrejtje për Shqipërinë

Nga Mero Baze                                     Ka dy ngjarje madhore që lidhen me 1 janarin e vitit 2020, që vënë në provë mungesën e energjive pozitive të shoqërisë...

Rama: Objektivat që do të përcaktojnë kryesimin nga Shqipëria të OSBE-së

Marrja e kryesisë së radhës së OSBE-së është vërtet një moment historik për Shqipërinë duke qenë një vend nën regjimin mizor komunist që kundërshtoi...

Minishengeni Ballkanik/ Meta: Shqipëria nuk ka çfarë t’i mësojë Kosovës, për...

Në një intervistë për "Epoka e Re", Presidenti Ilir Meta është pyetur në lidhje me raportin mes Kosovës dhe Shqipërisë. Meta është shprehur se...

 21 arsye për të vizituar Shqipërinë, para se të bëhet super...

Shqipëria është një nga ata vende që shumë turistë harrojnë se ekziston.   View this post on Instagram   Let your soul and spirit fly!😍#europe_pics#europe_vacations #europetourism#europe_vacations #europe_focus_on#takealbania #photo_beaches#treasure_of_albania#sea#sealover#beachvibes...

Unë nuk iki nga Shqipëria, ikni ju!

Nga Dosti Banushi  Politikanët tanë janë vrasës! Nuk po them se kanë vrarë persona, jo, s’ia lejoj dot vetes të shkruaj kështu përfundimesh. Por eliminimi...

Shqipëria, vendi që do të ofrojë dhe kërkojë ndihmë demokratike –...

Nga Veton Surroi Kryeministri Rama e ka të vështirë ballafaqimin me problemet e OSBE-së, duke qenë i zhytur në baltën politike në vend. 1. Ditën e parë...

Lori Hoxha: Ja si reagojnë njerëzit kur ju tregoj se jam...

Blogerja dhe trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha, prej kohësh është vendosur në Londër dhe jeton atje. Ajo vazhdimisht, për të qëndruar pranë fansave, në...

Unionet e besimtarëve myslimanë në Europë, ndihma për Shqipërinë, Rama: I...

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm ka pritur përfaqësues se të unioneve të besimtarëve myslimanë nga disa vende të Europës, të cilët kanë kontribuar...

Rama publikon apelin e Erdogan: Po të bëhemi bashkë, e ngrejmë...

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ka publikuar fjalimin e presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Erdogan, në fjalën e tij, ka thënë se...

Ambasada e SHBA: Vijojmë të mbështesim Shqipërinë, për rimëkëmbjen pas tërmetit

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, përmes një postimi në Facebook, shkruan se Amerika vazhdon të mbështesë Shqipërinë për rimëkëmbjen pas tërmetit të 26 nëntorit. Në...

Murrizi: Franca të na kthejë 100 mijë eurot që i dhamë...

Deputeti Myslim Murrizi, përmes një postimi në Facebook, shkruan se është kurioz të dijë sesa para ka dhuruar Franca për Shqipërinë pas tërmeti. Më tej...

Shqipëri, korrupsioni dhe taksat pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e mëdha më ndikim afro 60% në totalin...

Presidenti i UEFA: Shqipëria në rrugën e duhur!

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, pasi vizitoi muzeun e stadiumit “Air Albania”, ka dalë në një konferencë për shtyp, bashkë me presidentin e Federatës...

Intervista/ Rama për revistën prestigjoze italiane: Ja përse Shqipëria mund të...

Nga Stefano Piazza dhe Luciano Tirinnanzi Revista prestigjoze italiane “Panorama”  Edi Rama sapo ka mbaruar një takim me kryeministrin Giuseppe Conte. Duket i lodhur, por mjaftueshëm...

Negociatat/ Ministri gjerman: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të vazhdojnë...

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me...