01:47 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: Shqipëria

Shqipëria, vendi që do të ofrojë dhe kërkojë ndihmë demokratike –...

Nga Veton Surroi Kryeministri Rama e ka të vështirë ballafaqimin me problemet e OSBE-së, duke qenë i zhytur në baltën politike në vend. 1. Ditën e parë...

Lori Hoxha: Ja si reagojnë njerëzit kur ju tregoj se jam...

Blogerja dhe trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha, prej kohësh është vendosur në Londër dhe jeton atje. Ajo vazhdimisht, për të qëndruar pranë fansave, në...

Unionet e besimtarëve myslimanë në Europë, ndihma për Shqipërinë, Rama: I...

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm ka pritur përfaqësues se të unioneve të besimtarëve myslimanë nga disa vende të Europës, të cilët kanë kontribuar...

Rama publikon apelin e Erdogan: Po të bëhemi bashkë, e ngrejmë...

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ka publikuar fjalimin e presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Erdogan, në fjalën e tij, ka thënë se...

Ambasada e SHBA: Vijojmë të mbështesim Shqipërinë, për rimëkëmbjen pas tërmetit

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, përmes një postimi në Facebook, shkruan se Amerika vazhdon të mbështesë Shqipërinë për rimëkëmbjen pas tërmetit të 26 nëntorit. Në...

Murrizi: Franca të na kthejë 100 mijë eurot që i dhamë...

Deputeti Myslim Murrizi, përmes një postimi në Facebook, shkruan se është kurioz të dijë sesa para ka dhuruar Franca për Shqipërinë pas tërmeti. Më tej...

Shqipëri, korrupsioni dhe taksat pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e mëdha më ndikim afro 60% në totalin...

Presidenti i UEFA: Shqipëria në rrugën e duhur!

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, pasi vizitoi muzeun e stadiumit “Air Albania”, ka dalë në një konferencë për shtyp, bashkë me presidentin e Federatës...

Intervista/ Rama për revistën prestigjoze italiane: Ja përse Shqipëria mund të...

Nga Stefano Piazza dhe Luciano Tirinnanzi Revista prestigjoze italiane “Panorama”  Edi Rama sapo ka mbaruar një takim me kryeministrin Giuseppe Conte. Duket i lodhur, por mjaftueshëm...

Negociatat/ Ministri gjerman: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të vazhdojnë...

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me...

Kush po e pengon heqjen e kufirit Shqipëri-Kosovë?

Ideja e lëvizjes së lirë të njerëzve dhe mallrave mes Shqipërisë dhe Kosovës është e hershme. Diskutimet e para mes dy qeverive kanë filluar...

Shqipëria, tashmë është gati për të nxitur ekonominë e kaltër

Nga Maryam Salim Bregdeti shqiptar ka një bukuri marramendëse. Ujëra të kaltra, peizazh të mrekullueshëm, grykëderdhje të gjera, brigje shkëmbore piktoreske dhe vargmale që të...

Tre dekada nga rënia e Murit të Berlinit/Kryemadhi: Shqipëria ka mbetur...

Sot në 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, kryetarja e LSI-së, ka bërë  një status në rrjetin e saj social, ku shkruan se...

Ministri gjerman i Europës: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut plotësuan kushtet,...

Opinion nga Michael Roth, Ministri Gjerman për Europën në Welt.de Bashkimi Europian tha fjalën e tij: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë përmbushur kushtet e...

Rusia fton Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut t’i bashkohen Bashkimit Euroazian,...

Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me 18 tetor iu refuzua hapja e negociatave me Bashkimin Europian. Pas këtij refuzimi, Përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë...