17:08 - 16 Qershor, 2019

Etiketim: Shqiperi

Veliaj: S’është burrni të paguash shkrime që shajnë Shqipërinë, me lekët...

Kryebashkiaku i  Tiranës, Erion Veliaj ndërsa ndodhet në takim me banorët e Shëngjergjit ka folur edhe për protestën e opozitës së bashkuar. Ndërsa thotë...

Kosova mpreh shpatën, kësaj here ndaj Shqipërisë, lufta tregtare nis më...

Mbledhjet e përbashkëta Shqipëri – Kosovë, në vend të rezultateve, kanë prodhuar një luftë të re tregtare, e cila me gjasë, sipas lajmërimeve të...

Negociatat/ Ministri i Jashtëm Blok: Holanda mbyll dyert e BE, për...

Ministri i Punëve të Jashtme, në Holandë, Stef Blok, ka deklaruar se, sa i përket çeljes së negociatave me BE-në, vendi ynë ka ende...

Raport-progresi i Komisionit Europian, përçarjet e qeverisë dhe opozitës në Shqipëri

Rekomandimi pozitiv, pa kushte, i Komisionit Europian, (KE) të mërkurën (29.05.2019), drejtuar Këshillit Europian të BE, për të hapur negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë,...

Bashkimi me Kosovën, Meta: E mbështes nëse nuk cenon marrëdhëniet Shqipëri-BE

Presidenti Meta, i pyetur nëse është dakord me idenë e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi për bashkimin e Shqipërisë me Kosovës, është shprehur...

Hashim Thaçi: BE politika poshtëruese për Kosovën, alternativë bashkimi me Shqipërinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë ceremonisë së dekorimit me urdhrin ”Hero të Kosovës”, dëshmorët e betejës së Pashtrikut përsëriti sërish idenë e bashkimit...

Ju tregoj si funksionojnë mashtrimet me bursat dhe call center, nga...

Kohët e fundit call center-at janë përhapur tejmase në Shqipëri, sidomos në Tiranë ku popullsia është më e madhe dhe më shumë njerëz kanë...

Çelet qendra e “Lëvizjes Vetëvendosje!” në Shqipëri

Mbrëmjen e së martës është çelur në Shqipëri, Qendra e “Lëvizjes Vetëvendosje!”, ku kanë marrë pjesë qytetarë të shumtë, artistë dhe figura të njohura...

Video/ Politika në Shqipëri, një rrugëtim i vështirë përmes krizash

Në Shqipëri, prej tre dekadash politikanët nuk ja kanë dalë të ndërtojnë një shtrat të sigurt reformash zgjedhore dhe shtetformuese. Analistët mendojnë se kjo ka...

Thaçi takohet me Ramën: Ja për çfarë biseduam!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar ditën e sotme me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Presidenti Tha­çi shkruan...

Italia goditet nga tërmet i fuqishëm, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Rreth orës 10:13 minuat, një tërmet i fuqishëm ka goditur Puglian e Italisë. Tërmeti ra 4 km në juglindje të Barlettas me magnitudë mes...

Televizioni italian La7: Shqipëria është zhvilluar, italianët po migrojnë drejt vendit...

Në talk-shown më të ndjekur italian “L’aria che tira”, i transmetuar në kanalin “La7”, një hapësirë e gjerë diskutimi i është dedikuar Shqipërisë, ndryshimeve...

Kaos në palën greke në Kakavijë, shqiptarët presin në radhë kilometrike

Prej disa orësh në doganën e Kakavijës është ndërprerë puna nga pala greke si pasojë e rënies së sistemit të tyre kompjuterik. Emigrantët shqiptarë, por...

Hungaria: Mbështetje për çeljen e negociatave për Shqipërinë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë,...

Doktor, do të shuhesh ti dhe partia, jo Shqipëria!

Nga Kreshnik Spahiu Dje, punova deri vonë dhe s’pata aspak nerva të shihja lajmet nga interneti. Sot, ma prishi mëngjesin deklarata jote e çmendur, sapo hapa...