03:14 - 26 Maj, 2019

Etiketim: shoqeri

I mundshëm!

Nga Mero Baze Edi Rama ka mundur të gjejë çelësin e përfshirjes në dialog me studentët, jo nëpërmjet studentëve luajalë, siç tentuan ta kompleksojnë, duke...

8 arsye, pse nuk kam frikë të jem beqare!

Dritare.net sjell për ju, një shkrim frymëzues. Disa arsye, pse nuk duhet të keni frikë nga të qenit vetëm, dhe të ecni drejt jetës,...

Keni dyshime nëse është shoqëri e vërtetë? Ja 5 shenjat që...

Marrëdhëniet e mira shoqërore mund të cilësohen të tilla vetëm pasi kanë kaluar disa vite. Ndodh që të mos flasësh me njerëz që ke...

Shqiptarët po çmenden

Nga Ali Hasanaj 8000 kerkesa per divorce brenda nje viti, prinderimi single, femije te lene vetem, shofere qe vrasin, police me uniforme qe vallezojne te...

Çështja Tahiri/ Shoferi i ish-ministrit në Prokurori

Dosja e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit, po analizohet me imtësi nga ana e Prokurorisë së Tiranës. Ish-ministri, akuzohet për trafik droge dhe mbështetje...

Ilustrime/Shoqëri me standard të dyfishtë

Gjithmonë njerëzit kanë mësuar nga gabimet e tyre dhe përpiqen të përmirësohen përherë e më shumë. Në dekadat e fundit kemi ecur shumë përpara...