03:00 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: Shkodra

Kush është kryetar i Shkodrës?

Nga Isa Myzyraj Po bëhen një vit tanimë që vendi ynë ka hyrë në një krize të thellë politike, dhe anormaliteti është thyer në përditshëmri...

Rasti i Valdrinit, një mallkim për Ramën dhe Bashën, por jo...

Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa...

Video/ Ja si ishte mbrëmë te Blloku!

Ndërsa dje në Shkodër pati protestë dhe pak orë më vonë në qytetin e biçikletave nisën shëtitjet në pedonale,  ja  çfarë ndodh  te Blloku,...

Vrasja e dy vëllezërve, VOA: Shkodra, qytet i tronditur nga krimi

Vrasja të shtunën në Shkodër e dy vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali ka rikthyer vëmendjen tek grupet kriminale që, prej vitesh, veprojnë në këtë...

Komisariatet e Policisë po kthehen në shtëpi funerale!

Nga Av. Denisa Daka Shkodra  më i bukuri qytet në këtë vend, djepi i kulturës e qytetarisë, prej vitesh bën tashmë një bilanc vdekje, duke...

Berisha tregon emrat: Vrasës serialë dhe banda të armatosura kontrollojnë Shkodrën

Ish kryeministri, Sali Berisha ka publikuar në Facebook, mesazhet e qytetarëve të cilët i tregojnë emrat e personave që bëjnë ligjin në Shkodër dhe...

Kur Shkodra kërkonte të bëhej kryeqytet. Ja çfarë i shkruanin shkodranët,...

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, «Le Temps», ka botuar, të dielën e 8 marsit 1914, në faqen n° 2, telegramin e shkodranëve drejtuar Princ...

Vuloset rezultati për Shkodrën, Ndoka dhe Doshi dalin më të fituarit

Ka përfunduar numërimi i 421 kutive të votimit në Qarkun e Shkodrës, PD ka dalë forca politike me më shumë mandate. Kështu, PD merr 5...

A u tradhtua LSI nga pakti Rama- Basha? Bushati: Përgjigjja vjen...

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e sheh si një ogur të mirë marrëveshjen politike Rama-Basha. Nga Shkodra, Bushati tha se marrëveshja i hap rrugë...

Video/ Gjermani i fundit është ende në Shqipëri, madje shumë larg...

Politika shqiptare ka qenë e ndarë për datën e Çlirimit të Shqipërisë nga Gjermania. Të majtët e kanë festuar në 29 nëntor, ndërsa të...

Rama thumbon burrat me vargjet e Çajupit: Pa gratë mbeten në...

Kryeministri Rama nga Shkodra, në takimin  e parë të tij me votuesit, ka folur për rëndësinë e grave në drejtimin e shtëpisë dhe shtetit....

Rama sulmon Voltana Ademin: Duhen sytë e dashurisë, jo urrejta për...

Kryeministri Rama ka sulmuar kryebashkiaken e Shkodrës,Voltana Ademin, duke thënë se nuk po punon për këtë qytet. Nëpërmjet një postimi, Rama shkruan se po...