01:29 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: Shkoder

Manastirliu në Shkodër: Ulen radhët e pritjes për koronarografitë, përfituan mbi...

Shërbimi i hemodinamikës në spitalin rajonal të Shkodrës ofrohet brenda 24 orëve, duke zeruar radhët e pritjes për këtë shërbim jetik për qytetarët, që...

Vendi pushtohet nga shiu, ja si do të jetë moti sot!

Sot priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM, Lumi Buna, ka filluar rritjen e nivelit që prej datës 03.11.2019...

Foto/ Aksident në aksin Lezhë-Shkodër, vdes një person

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lezhë-Shkodër, në afërsi të Balldrenit. Një automjet është përplasur...

Ja kush është 43-vjeçari i vrarë pranë shtëpisë, në Shkodër

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në fshatin Sumë, të Shkodrës, ku një 43-vjeçar është vrarë pranë banesës së tij. Mësohet...

Vritet 43-vjeçari në Shkodër

Një 43-vjeçar është vrarë në Shkodër, në rrethana ende të paqarta. "Me datë 06.11.2019, rreth orës 11:40, në fshatin Sumë, Njësia Administrative Pult, Shkodër,  në...

Shkodër/ Akuzohej për shpërdorim detyre, arrestohet ish-efektivi i FNSH

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e Ardian Locit, 48-vjeç, i cili akuzohet për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”. Ish-efektivi i...

Historia e dhimbshme e 17-vjeçares nga Shkodra, që shkul flokët prej...

“Stop” ka udhëtuar drejt Shkodrës në familjen e Qamile Muharit. Ajo është nënë e dy fëmijëve dhe kërkon ndihmë për vajzën, Adelina Emini, 17...

Arbana Osmani: Të paktën një herë në jetë, duhet të shkoni...

Arbana Osmani, xhirimet për spotin e ri të emisionit të saj jo më kot zgjodhi t'i bëjë në Theth. Në vendin e traditave, dashurisë, mikpritjes...

Shkodër/ Gjendet një i vdekur në rrugë

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër. Policia raporton se në orën 11:15, në rrugën nacionale Shkodër - Bushat, në afërsi...

Emri/ Vritet me armë, 55-vjeçari në Dukagjin

Një vrasje ka ndodhur mesditën e sotme, në Dukagjin. Një person ka mbetur i vrarë në Malësinë e Shoshit, pasi është qëlluar me armë...

Shkodër, makina përplas fëmijën 10-vjeçar

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër. Një makinë ka përplasur një fëmijë 10-vjeçar. I mituri është dërguar menjëherë në spital dhe po...

Helmimi/ Reagon Spitali i Shkodrës: 26 nxënës janë paraqitur për ndihmë

Spitali i Shkodrës ka reaguar në lidhje me nxënësit  e helmuar. Sipas Spitalit të Shkodrës, në total janë paraqitur 26 raste, nga ku 16...

Helmimi i nxënësve në Shkodër, policia shoqëron pronarët e Fast-Food-it!

Mbrëmë në Shkodër, 12 nxënës kanë përfunduar në spital, për shkak të një helmimi që kanë marrë nga konsumi i ushqimeve të një kioske...

Rama: Valdrin Pjetrin në Shkodër e propozoi Ditmir Bushati

Kryeministri Edi Rama tha se kandadatin socialist për Bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetrin, e kishte propozuar ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Rama tha se nuk...

Patozi në mbrojtje të Hajdarit: Më shumë të marrë, se të...

Deputetja, Rudina Hajdari është përballur me një incident pasditen e sotme, ndërsa shkoi të vizitonte të rinjtë në Shkodër, në shkollën e gjuhëve të...