14:16 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: Shijak

Person me rrezikshmëri të lartë/ Momenti i arrestimit të 40-vjeçarit

Uniformat blu kanë vënë në pranga një 40-vjeçar nga Shijaku, i cili konsiderohej si një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Shtetasi G. B,...

Vol-vo 4/ Krimet e Rënda lënë në burg Ronin e Shijakut

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën 'arrest me burg' për kokën e grupit të Avdulajve, 48-vjeçarin Hekuran Hoxhën. Hoxha u arrestua pak...

Video/ Emigranti bllokon rrugën me vazo e kosha plehrash, përplaset me...

Një emigrant i kthyer nga Italia në vendlindje ka protestuar sot në një formë të pazakontë për amortizimin e rrugës. Emigranti Gesti Sinjoni nga...

Video/ Arrestohet i riu nga Shijaku, arsenal armësh në banesë

Mëngjesin e sotëm Policia  ka arrestuar një 30-vjecar pasi në banesë iu gjet një arsenal armësh. Ai është Ervin Cizmjan banues në Shijak. Gjatë...

La ndezur qiririn, digjet në banesë 70-vjeçari në Shijak

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Shijak mëngjesin e sotëm. 70-vjeçari me inicialet H.Sh. është djegur në banesë dhe ndodhet në Spitalin e...

Mallkimi i Erzenit/ U shkatërruan 45 shtëpi në Shijak. Banorët:...

Nga Isa Myzyraj  Zona më e prekur nga përmbytja, në Shijak , është lagja “Erzen” buzë lumit Erzen, ku janë përmbytur 45 shtëpi. Pak metra poshtë...

I vendosin tritol në shkallët e klinikës dhe e dhunojnë, ja...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shijak. Policia njofton se 33 vjeçarit Arlind Lala  i kanë vendosur lëndë plasëse në shkallët e jashtme...

Armët me postë, në kërkim britaniku që “vizitoi” Shijakun

Gjatë hetimeve që po zhvillohen për të zbuluar porositësit e 13 kilogramëve armatim, Krimet e Rënda dhe Antiterrori i kërkojnë ndihmë autoriteteve britanike për...

Flet i “forti i Shijakut”: Shtova shpejtësinë për t’iu shpëtuar plumbave

Një atentat me armë zjarri iu bë dje biznesmenit Dashamir Gjoka, i njohur ndryshe edhe si “i forti” i Shijakut. Ngjarja e rëndë u...

Policia identikohen autorët e atentatit në Shijak, ndaj bosit të prostitucionit

Policia zbardh dhe dokumenton brenda 24 orëve ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në Shijak. Qëlluan me armë zjarri në dejtim të mjetit tip Benz...

Foto/ Kush është Rudini, i dënuar për skllavërim dhe prostitucion. Si...

Rudin Çalliku i ndaluar dje nga Policia e Shijakut, është një emër i njohur për drejtësinë italiane. Për herë të parë ai u arrestua...

Shijak/ Udhëtonte me fëmijët me makinë të blinduar, ky është bosi...

Një atentat me armë zjarri është shënuar ndaj makinës së biznesmenit Dashmir Gjoka. Ngjarja ndodhi te ‘4 rrugët e Shijakut’. Një person ka qelluar...

Foto/ Atentat me armë zjarri në Shijak, objektivi biznesmeni i njohur

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar mesditën e sotme në qytetin e Shijakut, ku mësohet se nuk ka të lënduar. Burime për “Panorama”,...

Helmimi masiv në Shijak/ AKU bllokon lokalin e dasmave

Rreth 50 persona janë paraqitur ditën e sotme në spitalin e Durrësit me shenja të helmimit pas një dasme që ata kishin marrë pjesë. Pas...

Shijak/ Burri tenton t’i presë gishtat bashkëjetueses 12 vjet më të...

Një 33­ vjeçar ndodhet në kërkim nga Policia e Shijakut, pasi ka kanosur bashkëjetuesen e tij 12 vjet më të madhe se vetja. Pas...