10:58 - 29 Janar, 2020

Etiketim: shendet

Zbuloni efektet pozitive të jaseminit, në shëndet!

Jasemini është një bimë që besohet se e ka origjinën nga Himalajet perëndimore kineze. Emri i tij rrjedh nga persishtja që do të thotë...

Humbën 180 kilogramë, çifti tregon sekretin për zhdukjen e dhjamit

Kjo histori filloi 2 vjet e 190 kilogramë më parë, kur çifti i sapomartuar  dhe pafundësisht i lumtur, Lexi dhe Danny Reed e kalonte...

Ja simptomat e virusit kinez!

Virusi misterioz kinez po shqetëson çdo ditë e më shumë mjekët dhe shkencëtarët, I quajtur ndryshe koronavirus, virusi është një sëmundje misterioze me origjinë...

Java e parandalimit të kancerit të qafës së mitrës/ Ja shenjat...

Kjo është java e parandalimit të kancerit të qafës së mitrës. Dhe në kuadër të kësaj jave ne ju kemi sjellë disa këshilla dhe...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini 8 orë, çdo ditë!

Sipas një studimi të fundit, të flesh 8 orë gjumë çdo ditë nuk është me të vërtetë një luks, por më shumë një pjesë...

Këto janë 10 ushqimet që kanë më shumë fibra sesa brokoli!

Fibra është një element shumë i rëndësishëm i ditetës tonë ushqimore. Fibra ndihmon në tretjen të rregullt, zvogëlon rrezikun e shtimit në peshë, zvogëlon...

Mos i hani kurrë këto ushqime në mëngjes!

Më poshtë dritare.net do ju tregojë ushqimet që nuk duhet të hani për mëngjes! Krepa Janë të lehta për t’u gatuar, por shumica e njerëzve nuk...

5 gabime që të gjithë i bëjmë kur përdorim celularët!

Ju mund ta mbani atë afër për një alarm. Por sido që të jetë, telefoni nuk është shoqëruesi më i mirë i gjumit. Përveç...

10 gjëra që i ndodhin trupit kur hani qiqra!

Qiqrat janë bishtajoret më të hershme, që kultivoheshin nga njerëzit dhe haheshin shumë. Ato janë burim i pasur i fibrave, përmbajnë yndyra të shëndetshme,...

Ju rrezikoni shëndetin tuaj, duke veshur çdo ditë këto gjëra!

Të  gjithë dëshirojnë të duken bukur, çdo ditë të javës. Por shumica prej jush nuk e dinë se duke veshur shpesh disa gjëra, ju...

Buka e thekur për shëndetin e stomakut dhe tretjen e mirë

Kush nuk e adhuron bukën e thekur, e sidomos në ditët e ftohta. E shoqëruar me gjalpë të freskët apo djathë, një mrekulli për...

Arsyet pse duhet të hani çdo ditë gjalpë kikiriku!

Humbja e peshës, parandalimi i kancerit të gjirit, ulja e pagjumësisë dhe më shumë, gjalpi i kikirikut është një thesar natyror që mund të...

Ja pse pirja e ujit para gjumit, është e dëmshme për shëndetin!

Uji është një nga elementët më kritikë për trupin e njeriut. Kur ju nuk pini mjafttueshëm H2O, trupi juaj bëhet i dehidratuar, gjë që...

5 ushqimet më të shëndetshme që duhet t’i hani në dimër

Jashtë bën ftohtë dhe dimri shpeshherë na gënjen me mënyrën e të ushqyerit. Ne jemi të prirur të hamë gjëra të ngrohta, me yndyrë,...

6 ushqime të pasura me kalori, që janë shumë të shëndetshme

Ushqimet me kalori zakonisht nuk janë të shëndetshme, por dritare.net ju sjell më poshtë 6 ushqime që mund t’i hani pa problem. Kaloritë e...