17:09 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: shembje

IKMT: Do të prishen 33 objekte në Astir, 21 të shpronësuara

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur prishjen e objekteve në zonën e Astirit, të cilat preken nga projekti i Unazës së madhe...

Nis aksioni i shembjeve në Orikum, banorët përplasen me punonjësit e...

Ndërsa ka filluar aksioni i shembjeve në zonën e Orikumit, ka pasur përplasje mes banorëve dhe punonjëse të Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Sherri...

Prishet lokali i njohur në Vlorë, 59 objekte të tjera drejt...

Inspektorati Kombëtar  i Mbrojtjes së Territorit do të shembë 60 objekte në bregdetin e Vlorës, për t'i lënë hapësirën plazheve publike. Ndërkohë, në mbështetje të...

Mentor Petrela: Pa shembjen e Murit të Berlinit, asgjë nuk do...

Profesor Mentor Petrela, Shefi i Neurokirurgjisë në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza”, ka pranuar të bëhet pjesë e listës së personaliteteve shqiptare, që bota.al...

 Foto/ “Le Vele”, shtëpia famëkeqe e Gomorras në Itali do të...

Në serialin e famshëm “Gomorra”, kullat e “Le Vele” kanë qenë sinonim i varfërisë dhe krimit të organizuar. Dhe realiteti nuk është shumë larg...

Protesta te Bregu i Lumit, banorët përplasen me policinë

Ndërsa ka vijuar prishja e shtëpive te Bregu i Lumit, për të vijuar me projektin e Bulevardit të Ri, banorët kanë dalë sërish në...

Unaza e Madhe/ IKMT nis aksionin: Sot do prishen 16 objekte

Ditën e sotme nis aksioni për prishjen e objekteve, në kuadër të projektit të Unazës së Madhe. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes Territoriale ka njoftuar...

Video përgjimi/ Shembjet në Jalë, inspektorët-pronarit: Të jepje diçka, e kishe...

Pronat e familjes Bala në Jalë, shtëpi banimi dhe lokale u shembën nga fadromat e IKMT-së, 4 ditë më parë (18 Shtator). Aksioni u shoqërua...

Debati për pronat, dy arsyet pse teatri politik i PD duhet...

Nga Katerina Shehaj Debati politik mbi çështjen e kompensimit të pronave, i ndezur nga Partia Politike duket se po përdoret prej saj si teatri i...

Video/ Momenti i rrëzimit të urës në Genova!

Kamerat e sigurisë, kanë kapur momentin e rrëzimit të urës, Morandi në Genova disa ditë më parë. Ndërkohë, këto video janë shpërndarë ditën e...

Raporti i ARRSH/ Cilat ura rrezikojnë shembjen në Shqipëri!

Ura e Tapizës, në dalje të segmentit Kamëz-Fushë Krujë, e ndërtuar në vitet ’70 , paraqitet në gjendje të degraduar dhe përveç kësaj mungon...

Berisha: Shikoni sa kushton jeta e qytetarit për Narko-shtetin në Vlorë

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka postuar një video në facebookun e tij ku shihet teksa shembet një urë në Vlorë dhe makinat qarkullojnë...