20:04 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: SHBA

SHBA, Donald Trump tregon arsyet: Ja pse u tërhoqa nga sulmi...

Presidenti amerikan Donald Trump tha të premten se kishte hequr dorë nga një goditje ushtarake ndaj Iranit sepse një përgjigje e tillë ndaj rrëzimit...

Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës: Po nuk ndërhyri SHBA, të...

Gazetari investigativ Artan Hoxha është shprehur në emisionin ‘Repolitix’, në Report Tv se Shqipëria po shkon në konflikt civil dhe nëse nuk do ketë...

Mësuesi që la Ohaion, për Beratin!

Prej tre muajsh, gjuha angleze është bërë lënda më e dashur për nxënësit e shkollës së fshatit Roshnik në berat. Atë ua jep Xherri,...

Sot Dita e Flamurit në SHBA, ja si ka ndryshuar simboli...

Sot SHBA-të festojnë Ditën e Flamurit, pasi si sot 242 vite më parë, më 14 qershor 1777, Kongresi miratoi flamurin kombëtar me vija dhe...

Karshillëku taleban i Ilir Metës ndaj SHBA dhe BE

Nga Mero Baze Presidenti i Republikës Ilir Meta, u shfaq sot mbasdite para gazetarëve, për t’ua bërë të qartë SHBA-së dhe Bashkimit Europian, se ai...

Anulimi i zgjedhjeve nga presidenti, reagon për here të parë SHBA

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit, i pyetur nga Zëri i Amerikës lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e...

Zv.drejtori për Europën dhe Rusinë, Erath: SHBA rol më të madh...

Shtetet e Bashkuara pritet të luajnë një rol më të madh në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre, thotë...

Kontrata/ Kandidati i Bashës nuk ka punuar asnjë ditë, por paguan...

Ndonëse nuk ka punuar asnjë ditë të vetme, Enri Ceno, kandidat për deputet i Partisë Demokratike në 2017-n, aktualisht kryetar i Departamentit për të...

30 mijë $ për SHBA, Kanada e Angli/ Përfundojnë hetimet për...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar dosjen në gjykatë për 51 persona të arrestuar nga operacioni  “One if by...

Huawei: Ndalimi i tregtisë nga SHBA, do të dëmtojë miliarda konsumatorë

Lëvizja e SHBA për të vënë në listën e zezë kompaninë Huawei, vendos një precedent të rrezikshëm, që do të dëmtojë miliona konsumatorë amerikanë,...

SHBA e prerë me opozitën e presidentin: Zgjedhjet nuk shtyhen. Të...

Damon Wilson është ekspert i zhvillimeve ndërkombëtare dhe njëkohësisht zëvendës drejtor ekzekutiv i organizatës prestigjioze amerikane Atlantic Council me qendër në Washington DC. Wilson...

Delegacioni i lartë i SHBA mbërrin në Tiranë

Pas krizës politike në vend, në Tiranë ka mbërritur delegacioni i lartë i SHBA, për t’u takuar me liderët tanë politikë. Delegacioni i Kongresit Amerikan...

Pamje shqetësuese/ Mbajtën fetusin e abortuar 1 javë në frigorifer, më...

Një çifti amerikanësh nga shteti i Missourit janë detyruar të abortonin fëmijën që prisnin në javën e 14. Por ajo që çudit në këtë histori...

Foto/ Aktori shqiptar hap fermën e kanabisit: E kam pirë që...

Aktori i famshëm me origjinë shqiptare Jim Belushi duket se e ka lënë aktrimin dhe tashmë ka filluar të merret me kanabis. Belushi ka ngritur...

Shtetet e Bashkuara ngrenë 17 akuza të reja ndaj Julian Assange

Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka ngritur 17 akuza të reja ndaj themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange, i cili po përballet me ekstradim nga Mbretëria...