11:22 - 27 Maj, 2019

Etiketim: Semundje

Qytetarja -Ramës: Po më vdes djali, më ndihmo. Kryeministri; Ma jep...

Pas takimit elektoral në Burrel, kryeministri Rama është takuar edhe me qytetarë të shumtë në këtë qytet. Flutura Kola është një nënë e cila...

Mos e teproni me arrat, ja çfarë shkaktojnë ato!

Të hash arra çdo ditë i bën mirë organizmit. Shumë studime kanë treguar se arrat, bajamet dhe lajthitë kanë fibra, yndyrna të mira dhe...

Rrëfimi tronditës i 15-vjeçares: Prindërit u ndanë për shkak të sëmundjes...

Diziona 15­ vjeçare ka ftuar të ëmën Suzanën, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në e “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea,...

Në kohën e kolerës/ Berat 1994, kur sëmundja futi qytetin në...

Ne Shtator të vitit 1994 në Shqipëri ra kolera. Dritare.net sjell te plote, shkrimin që gazetarja Rudina Xhunga, shkroi për epideminë e kolerës, pasi hyri ne...

Kjo bakterie e lashtë ndihmon për të luftuar rezistencën ndaj antibiotikëve

Shkencëtarët po studiojnë një patogjen të lashtë për informacion se si mund të luftojnë një bakterje rezistente ndaj antibiotikëve në spitale dhe qendra të...

Tregon për herë të parë sëmundjen e tij, Arian Çani: Nuk...

Përformanca e nxehtë e Flaka Krelanit si Beyonce në spektaklin YFSF dhe balerinëve të Tv Klan ka nxjerr një “sekret” të anëtarit të jurisë,...

Flet eksperti: Ja cilat janë sëmundjet më të shpeshta që hasen...

Sëmundje të zemrës, hipertension, diabet dhe depresion janë disa prej komplikacioneve që nisin të shfaqen pas të pesëdhjetave. Sipas ekspertit për sëmundjet kronike në...

Kujdes! Këto sëmundje prekin si njerëzit ashtu edhe kafshët shtëpiake

Është dobësuar shumë qeni juaj këto kohët e fundit, urinon shpesh dhe pi shumë pak ujë? Është macja juaj nervoze, e shqetësuar dhe po...