07:40 - 23 Gusht, 2019

Etiketim: Semundje

Ja sëmundjet prej të cilave rrezikoni, nëse flini shumë!

Ajo që shumica e njerëzve dinë dhe lexojnë është se mosplotësimi i orëve të gjumit shkakton një sërë problemesh në shëndet. Prandaj, ata që...

Si të mbrohemi nga vapa!

Ngritja e shpejtë e temperaturave, përveçse na vështirëson jetën e përditshme, gjithashtu paraqet dhe rrezik për shëndetin. Ja disa këshilla sesi të freskoheni në temperaturat...

Djersiteni gjatë natës? Ja sëmundjet që po ju vrasin ngadalë!

Djersitja është një proces fiziologjik krejt normal për çdo njeri. Por djersitja gjatë natës mund të mos jetë kaq shumë normale. Kur ju flini dhe...

Gripi i syrit/ Mjekët okulistë: Po përballemi me një epidemi agresive

Mjeket okulistë thonë se po përballen me një epidemi agresive të gripit të syrit që shkaktohet nga disa viruse dhe jep këto shenja. “Pacienti çohet...

Ky produkt në kuzhinën tuaj shkakton së,mundje dhe ju shkatërron mushkëritë

Klori zbardhues ose i thënë ndryshe açe është një nga pastruesit më të përdorur për të dezinfektuar kuzhinën, për të hequr mykun e kështu...

Këto janë dy qytetet në Shqipëri, që kanë banorët me zemrën...

Sëmundjet e qarkullimit të gjakut janë shkaktari kryesor i vdekjeve në vendin tonë, por disa qytete shihet se kanë prevalencën më të lartë të...

Miliarderi 82-vjeçar kalon një sfidë të vështirë: Mendova se arrita fundit

Ish-kryeministri Silvio Berlusconi, një nga njerëzit më të pasur të Italisë ka dalë një ditë më parë nga spitali pas një përkeqësimi të shëndetit...

Ja 12 sëmundjet që mund të shmangni vetëm duke larë duart!

Për të shmangur hyrjen e viruseve apo sëmundjeve të ndryshme në organizëm,  është e rëndësishme që ju të kujdeseni për higjienën tuaj. Thjesht, lani...

Ju jeni të pavetëdijshëm, që këto 12 vese, dëmtojnë rëndë shëndetin

Ne kemi shumë vese të cilat jo vetëm janë të dëmshme, por edhe të rrezikshme për shëndetin. Ndërkohë që vazhdojmë të kënaqemi duke ngrënë...

10 gjërat që nuk duhet t’i prekni kurrë, kur shkoni në...

Spitalet janë vendi ku kurohen dhe vizitohen njerëz, me sëmundje të ndryshme, prandaj dritare.net do ju tregojë disa vende që kurrë nuk duhet t’i...

Çfarë ndodh me trupin tuaj, kur rrini ulur gjatë në punë!

A mendoni për shëndetin tuaj kur jeni në punë? Shëndeti ndikohet edhe nga aktiviteti juaj gjatë ditës.  Varet sesa gjatë rrini ulur në karrige...

Vajza e Vaçe Zelës: Sëmundjet e mamasë nisën kur atë e...

Vajza e artistes së madhe të skenës, Vaçe Zelës, ishte e ftuar në emisionin ‘Soiree”, ku ka rrëfyer përjetimet e nënës së saj, kur...

Mustarda, kurë për këto sëmundje!

E keni qejf mustardën? Nëse po shumë më mirë për ju, sepse ajo bën mrekulli. A e dinit se, mustarda kuron sëmundje? Sigurisht që...

Ushqimet e dimrit, që ju mbrojnë nga sëmundjet!

Qëndroni të shëndetshëm këtë dimër, duke futur këto 7 ushqime në dietën tuaj. Edhe më mirë akoma, sepse këto ushqime janë të sezonit të...

Elvis Naçi: Të ndihmojmë djalin që po tretet përditë!

Hoxhë, Elvis Naçi përmes një postimi në rrjete sociale ka ndarë me ndjekësit historinë e Aqiftit, një djali 19-vjeçar, i cili po tretet çdo...