12:29 - 15 Shtator, 2019

Etiketim: Sali Berisha

Avokati i njohur: Personat erdhën për Berishën, jo për të vrarë...

Avokati i njohur, Idajet Beqiri, i ftuar në Fax News, ka komentuar vendimin e gjykatës, për të lënë në burg Izet Haxhinë. Beqiri tha...

Berisha: Dhe në kohën e Partisë Demokratike kishte korrupsion!

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në 'Opinion', tha se edhe në kohën kur Partia Demokratike ishte në pushtet, kishte korrupsion. Por, sipas tij, ndryshe...

Berisha: Gjermania kërkoi dy herë negociata mes Ramës dhe Bashës, por...

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, i ftuar në studion e emisionit ‘Opinion’, tha se Gjermania dy herë ka kërkuar negociata mes Ramës dhe Bashës,...

Pse Berishës, Meta i duhet vetëm si shërbëtor?

Nga Mero Baze Më në fund kemi një ndarje të qartë brenda opozitës rreth 13 tetorit. Gjëja më e qartë është se Sali Berisha me...

Berisha tjetër përgjigje për Vuçiç: Asnjë luftë nuk është bërë për...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një përgjigje të dytë për Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur për “Shqipërinë e Madhe”. Vuçiç e akuzoi Berishën se...

Berisha i përgjigjet Vuçiç: Ja pse e mbështes Ramush Haradinajn!

Ditën e djeshme, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka sulmuar ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berishën, duke thënë se ai ka shprehur mbështetje për Ramush...

Goxhaj: Berisha ka bërë pazar me Soros në vitin 2005

Avokati Altin Goxhaj nga studio e emisionit “Arena” në RTV Ora deklaroi se në vitin 2005, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë Pazar me George...

Fatos Klosi flet për akuzat e Berishës për atentat me bombë:...

Ish-kreu i SHISH-it, Fatos Klosi, i quan absurde akuzat e ish-Kryeministrit Berisha, sipas të cilit, ai ka dashur përmes një personi t’i hedhë bombë...

Berisha për “La Stampa”: Ndërkombëtarët po i shërbejnë destabilitetit

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha në një intervistë për ‘La Stampa’ ka folur në lidhje me krizën politike që po kalon vendi dhe zgjedhjet...

Video/ Plas dominoja në qendrën e votimit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një video në Facebook, në të cilën duken disa persona që luajnë domino brenda një qendre votimi. Berisha e shoqëron...

Rama u emocionua teksa shpallte fitoren, Berisha i nxjerr foton, ja...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook një foto të edi Ramës teksa shpalli fitoren në bashki të e vendit. Në...

Balla: SHBA i vuri vulën 30 qershorit, e ngjashme me vulën...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë takimit përmbyllës të fushatës elektorale në Kamëz ka deklaruar se SHBA sapo i kanë vendosur...

Foto/ U tha se ishte sëmurë, Berisha ‘shërohet’ pas kafes me...

Ditën e djeshme u fol se ish-kryeministri ishte sëmurë dhe kishte shkuar për vizita shëndetësore në Vienë, por sot me anë të një fotografie,...

Video/ Lëvizja e papritur e Berishës, lë PD-në dhe Bashën për...

Ish-kryeministri Sali Berisha është filmuar teksa merr avionin nga Rinasi për të shkuar drejt Vienës. Ky udhëtim i Berishës vjen në një kohë kulminante të...

Veliaj: Do të doja të kisha përballë Berishën dhe Bashën

Erion Veliaj mbrëmjen e sotme në emisionin"Përballë" u shpreh se do të donte të kishte përballë Sali Berishën e Lulzim Bashën. Kandidati socialist theksoi se...