17:16 - 29 Janar, 2020

Etiketim: saimir tahiri

Avokati i njohur: Çdo vendim që do të merret për Tahirin, s’ka...

Përmes një lidhjeje të drejtpërdrejtë me News 24, avokati i njohur Saimir Vishaj ka folur për vendimin që do të japë sot Gjykata e...

Damian Gjiknuri mbron kolegun: Nuk janë prova, çështja do të marrë...

I ftuar në rubrikën "Opinion", në  News 24, ish-ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka folur për gjyqin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir...

Klodiana Lala: Tahiri me lot në sy, në gjykatë

Gazetarja e News 24, Klodiana Lala ka thënë se, ish-ministri  i Brendshëm, Saimir Tahiri ishte me lot në sy sot, në Gjykatën e Krimeve...

Murrizi: Tahiri do të nxjerrë kasetat e shokëve në orën 16:00

Në orën 16:00 Gjykata e Krimeve të Rënda do të japë dënimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Ndërkohë, deputeti, Myslim Murrizi tha nga Kuvendi...

Maks Haxhia: Çmenduri nëse dënohet Tahiri

  Avokati mbrojtës i ish-ministrit Saimir Tahiri, Maks Haxhia ka folur për "News 24" në lidhje me gjyqin e klientit të tij. Pak orë para se...

Tahiri në Gjykatë: Edi Rama është Shefi im i madh

  Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka dhënë argumentet e tij në Gjykatën e Krimeve të Rënda, në lidhje me akuzat ndaj tij, dhe pretencën...

Tahiri: Po gjykohem kot, ka njerëz që nuk mbajnë përgjegjësi për...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas gjyqit të tij. Vendimi për Tahirin pritet të jepet në orën 16:00. Tahiri ka thënë se i gjithë...

I lirë apo në burg? Ja ora kur jepet vendimi për...

  Treshja gjykuese e krimeve të Rënda është tërhequr për të marrë vendimin për ish-ministrin Saimir Tahiri. Vendimi për Tahirin dhe ish-drejtorin e policisë së Vlorës,...

Ndërpritet seanca për Tahirin, mungojnë provat në dosje

  Ditën e sotme, Gjykata për Krimet e Rënda do të japë vendimin për ish-ministrin Saimir Tahiri, për të cilin prokuroria ka kërkuar 12 vite...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin. Gjykata vendos sot

  Prokuroria e Krimeve të Rënda në pretencën e saj ndaj ish-ministrit të Brendshëm  Saimir Tahiri ka kërkuar që ky i fundit të dënohet nga...

Tahiri: Ka politikanë që kanë vrarë, dhe sot janë në majat...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, pasi ka dalë nga Gjykata e Krimeve të rënda ka folur për pretencën e Prokurorisë, e cila ka kërkuar...

Shtyhet seanca për ish-ministrin Saimir Tahiri

Gjyqi për ish-ministrin Saimir Tahiri është shtyrë për në datën 19 shtator. Tahiri akuzohet për tre vepra të renda penale, ndersa Prokuroria ka kërkuar...

Situatë e tensionuar te Krimet e Rënda, Saimir Tahiri hedh poshtë...

Vijon seanca maratonë e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë. News 24...

Dëshmia në gjyq/ Tahiri: Si informova me shkresë sekrete Kodhelin për...

“Në cilësinë e ministrit, i jam drejtuar as kohe me shkresën e datës 29/10/2013, (shkresë sekrete) koleges time, ministres Kodheli, duke e informuar se...

Saimir Tahiri, mbërrin te Krimet e Rënda

Ish-ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur në ambientet e Krimeve të Rënda. Prokuroria pritet të japë sot pretencën, dhe të marrë vendimin për...