13:07 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: rudina Xhunga

Miqësitë VIP? Ekzistojnë dhe këto vajza na e dëshmojnë

Me siguri ata që thonë që mes vajzave dhe grave të njohura të ekranit nuk ekziston miqësia, ose nuk merr vesh fare nga miqësia...

Edicioni kryesor i lajmeve në Dritare.net, 14 korrik 2019

https://www.youtube.com/watch?v=mR8s44iZSSk&feature=youtu.be

Intervista ndryshe e Rudina Xhungës: Çfarë dua të bëj unë për...

Gazetarja Rudina Xhunga ka  dhënë një intervistë ndryshe, teksa rrëfyer jetën e saj private, dhe  njohjen me bashkëshortin e saj, prezantuesin, Dritan Hila. E ftuar...

Rudina Xhunga nis ciklin: Dritare në Turizëm

“Dritare me Rudinën” do i dedikohet nga kjo e martë, turizmit. Të gjithë ministrat e linjës, nga Blendi Klosi i Turizmit, Elva Margariti e...

Ja çfarë bëri mbrëmë Rudina Xhunga!

Si erdhën punët, dikur debati ishte gjëja më natyrale nëpër studio, tani përbën lajm dhe madje kanë shkuar pa leje. Rudina Xhunga ka tentuar...

U sulmua për deklaratën e ‘200 mijë shfaqjeve për një gomë...

Tenori Saimir Pirgu, u vu në qendër të debateve, pas një deklarate në Samitin e Diasporës në Tiranë, ku tha se i duheshin 200...

Foto e video/ Rishfaqet pas shumë vitesh, Rexhina Nano

Askush nuk e njohu ndoshta, por Rudina Xhunga si intervistuesja më IN e kohës në vitet ‘90, e dalloi menjëherë dhe e vuri në...

Intervista e Sadije Agollit, gruas së rrallë te Dritëroit unik

Nga Rudina Xhunga Kjo eshtë nje intervistë e realizuar me 6 gusht 1995 me Sadije Agollin, një grua e rrallë, që e shoqëroi burrin unik ...

Rudina Xhunga: Ja pse reagova ndaj ministrit Lleshaj!

Gazetarja dhe moderatorja e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, Rudina Xhunga ka bërë një sqarim të gjatë për shpërthimin e saj të...

Një super lajm për mamatë!

Për këdo që nuk është në dijeni, në Krishtlindjet e 2016- s u botua për herë të parë “Përrallat e Pitilushes” me bashkautoret Rudina...

Videodedikimi i Gjergj Lekës për Rudinën: Sa vështirë të jesh një...

Gjergj Leka, kantautori nga më të dashurit për shqiptarët, ka uruar në mënyrën më të veçantë Rudina Xhungën dhe bashkëshortin e saj, për Vitin...

Anthony Giddens: Shqipëria duhet të kuptojë ndryshimet e thella, që po...

Nga Rudina Xhunga Me Giddens u takova në sajë të Henri Çilit. Henri është njëri prej njerëzve që kam miqësi qyshkur ndanim bashkë faqet e...

Amos Oz: Të njoh me fjalën magjike, kompromisin!

Nga Rudina Xhunga RUDINA XHUNGA: Do të doja ta nisnim këtë intervistë me një përjetim shumë personal. Dje në orën një, qëndroja përpara shtëpisë suaj në...

Video/ Rudina Xhunga: Ju tregoj ca sekrete !

Gazetarja Rudina Xhunga nëpërmjet kësaj videoje, të fton të mësosh si u xhirua një prej intervistave të saj më të bukura. Në Arad, me...

Takohemi në përralla: Pse këshilla e Rudina Xhungës vlen kaq shumë...

Përmes një postimi në Twitter pak orë më parë (e shtunë, 24 nëntor), Rudina Xhunga ka njoftuar se ka pranuar me kënaqësi ftesën e...