18:18 - 15 Tetor, 2019

Etiketim: rudina Xhunga

Ekskluzive/ Rexhep Qosja: Fitorja e Albin Kurtit do të sjellë shpresë...

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja  dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin "Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e...

Rudina Xhunga i bashkohet nismës për fëmijët që nuk shikojnë

Gazetarja, Rudina Xhunga ka vizituar së fundmi Institutin e Nxënësve që nuk shikojnë. Bashkë me organizatën "New Vision", Xhunga iu bashkua nisëm së Emiliano Lules,...

Rudina Xhunga në Top Channel, në një rrëfim për gazetarinë

Drejtuesja e Dritare.net dhe emisionit Dritare me Rudinën në News 24, Rudina Xhunga, ishte sot e ftuar e Jonida Shehut në Soiree, në Top...

Alana Hila, libër këshillash për mjedisin

Gazetarja, Rudina Xhunga dhe vajza e saj Alana sot ishin të ftuara në emisionin "Rudina", të Rudina Magjistarit në TV Klan. Kjo ishte hera e...

Vajza, fshati që s’ka të dytë!

Nga Rudina Xhunga Kur hyn në rrugën e re të Lumit të Vlorës, sapo lë pas fshatin Kotë, merr rrugën e Sevasterit dhe ndërsa makina...

Çfarë bëra unë sot, për Nënën Terezë!

Nga Rudina Xhunga Sot ishte dita e Nënës Terezë, shenjtores sonë dhe nuk hodha ndonjë shprehje të saj në Instagram. Shkova të mbush me lule varrin...

Miqësitë VIP? Ekzistojnë dhe këto vajza na e dëshmojnë

Me siguri ata që thonë që mes vajzave dhe grave të njohura të ekranit nuk ekziston miqësia, ose nuk merr vesh fare nga miqësia...

Edicioni kryesor i lajmeve në Dritare.net, 14 korrik 2019

https://www.youtube.com/watch?v=mR8s44iZSSk&feature=youtu.be

Intervista ndryshe e Rudina Xhungës: Çfarë dua të bëj unë për...

Gazetarja Rudina Xhunga ka  dhënë një intervistë ndryshe, teksa rrëfyer jetën e saj private, dhe  njohjen me bashkëshortin e saj, prezantuesin, Dritan Hila. E ftuar...

Rudina Xhunga nis ciklin: Dritare në Turizëm

“Dritare me Rudinën” do i dedikohet nga kjo e martë, turizmit. Të gjithë ministrat e linjës, nga Blendi Klosi i Turizmit, Elva Margariti e...

Ja çfarë bëri mbrëmë Rudina Xhunga!

Si erdhën punët, dikur debati ishte gjëja më natyrale nëpër studio, tani përbën lajm dhe madje kanë shkuar pa leje. Rudina Xhunga ka tentuar...

U sulmua për deklaratën e ‘200 mijë shfaqjeve për një gomë...

Tenori Saimir Pirgu, u vu në qendër të debateve, pas një deklarate në Samitin e Diasporës në Tiranë, ku tha se i duheshin 200...

Foto e video/ Rishfaqet pas shumë vitesh, Rexhina Nano

Askush nuk e njohu ndoshta, por Rudina Xhunga si intervistuesja më IN e kohës në vitet ‘90, e dalloi menjëherë dhe e vuri në...

Intervista e Sadije Agollit, gruas së rrallë te Dritëroit unik

Nga Rudina Xhunga Kjo eshtë nje intervistë e realizuar me 6 gusht 1995 me Sadije Agollin, një grua e rrallë, që e shoqëroi burrin unik ...

Rudina Xhunga: Ja pse reagova ndaj ministrit Lleshaj!

Gazetarja dhe moderatorja e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, Rudina Xhunga ka bërë një sqarim të gjatë për shpërthimin e saj të...