04:31 - 19 Nentor, 2019

Etiketim: Rudina Hajdari

Takimi me Presidentin, Hajdari: I kërkova të ndalin urgjentisht lojën e...

Kryetarja e Grupit parlamentar të PD, deputetja Rudina Hajdari ka zbuluar kërkesën që ajo i ka bërë kreut të Shtetit, Ilir Meta pas takimit...

Vakancat në Kushtetuese, Rudina Hajdari: Palët të gjejnë gjuhën e përbashkët!

Deputetja Rudina Hajdari, gjatë fjalës së saj në seancën e sotme parlamentare, tha se palët po i bëjnë hile njëra-tjetrës, në lidhje me zgjedhjen...

Rudina Hajdari forcon pozitat, zgjerohet Grupi Demokrat në Parlament

Grupi Parlamentar Demokrat është zgjeruar me 5 deputetë të rinj dhe konfirmimi i tyre është bërë në faqen zyrtare të Parlamentit. Anëtarët e rinj që...

Rudina Hajdari sulmon Ramën: Mbaj përgjegjësi për plagosjen e prokurorit të...

Rudina Hajdari sot nga foltorja e Kuvendit, sulmoi kryeministrin Rama, duke e bërë përgjegjës, për një sërë ngjarjesh që kanë ndodhur kohët e fundit...

E përjashtuan/ Rudina Hajdari: Kemi zgjidhur mosmarrëveshjet mes grupit demokrat

Javët e fundit është folur për një konflikt mes grupit demokrat në kuvend, konflikt ky që çoi në përjashtimin e njëanshëm të Rudina Hajdarit...

Tha se u kërcënua/ Merret në mbrojtje Rudina Hajdari

  Gjatë fjalës së saj në Kuvend, deputetja demokrate Rudina Hajdari ka thënë se është kërcënuar me jetë, ndërsa i ka bërë apel kreut të...

A fshiheni ju pas kërcënimeve të Rudina Hajdarit? Ja çfarë thotë...

Sot, deputetja Rudina Hajdari ka thënë në Kuvend se është kërcënuar me jetë dhe bëri thirrje të kontrollohen deputetët. Pas këtij denoncimi të Hajdarit,...

Kontrolloni deputetët, mund të ketë viktima/ A parlajmëroi Rudina Hajdari skenarin...

"Ju lutem zoti kryetar merrni masa para se të kemi ndonjë viktimë në parlament. Asnjë deputet nuk mund të hyjë në parlament pa u kontrolluar"....

Kërcënimi me jetë, Ruçi i përgjigjet Hajdarit

  Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është përgjigjur deputetes demokrate Rudina Hajdari, e cila tha se është kërcënuar me jetë, dhe kërkoi nga kryeparlamentari...

Rudina Hajdari: Më kanë kërcënuar me jetë

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari, gjatë fjalës së mbajtur në kuvend ka thënë se është kërcënuar me jetë. Hajdari thotë se e kanë kërcënuar në zyrë. “Para...

Rudina Hajdari: Të zhbëhet marrëveshja e 2008 dhe vendi të shkojë...

Përmes një postimi në Twitter, deputetja Rudina Hajdari ka propozuar të zhbëhet marrëveshja e 2008-ës, mes PD-së dhe PS-së, për ndryshimet kushtetuese. Sipas saj...

Dështimi i negociatave me BE, Rudina Hajdari këshillon qeverinë Rama

Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar vendimin e Këshillit Europian për të mos çelë negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Europian. Përmes një postimi në Facebook, Hajdari...

Rudina Hajdari sulmon Bashën: Po tenton të më spostojë nga Reforma...

Deputetja Rudina Hajdari, përmes një deklarate për mediet, ka sulmuar rëndë kreun demokrat Lulzim Bashën. Ajo është shprehur se ai po tenton ta spostojë...

Rudina Hajdari denoncon Korab Litën: Ka ushtruar presion ndaj deputetëve

  Deputetja Rudina Hajdari, ka akuzuar kreun e Grupit Demokrat, Korab Litën, se ka ushtruar presion ndaj deputetëve që të firmosnin që ai të vendosej...

Fundi i Rudinës dhe opozita e “Hajdarve”

Nga Kreshnik Spahiu Para 1 muaji Rudina Hajdari vizitoi zyrën private të Sali Berishës. Takimi nuk ishte publik dhe aspak transparent. Isha i bindur që...