12:32 - 19 Janar, 2020

Etiketim: Rrugë

Ora News në bashkëpunim me kompaninë daneze verifikon investimet në rrugë

Ndërtimi i rrugëve, cilësia dhe standardet prej vitesh mbeten shqetësimi kryesor në Shqipëri. Për këtë arsye për herë të parë në Shqipëri në bashkëpunim...

Bora dhe ngricat/ ARRSH: Ja gjendja e rrugëve në vend!

Autoriteti Rrugor Shqiptar, përmes një njoftimi për media, ka informuar mbi gjendjen e rrugëve, në vend. ARRSH njofton se në segmentin “Kuben-Vasije” ka pasur reshje...

Korça zbardhet nga dëbora, autoritetet apel shoferëve: Bëni kujdes në rrugë!

Korça mëngjesin e sotëm është zgjuar me dëborë. Reshjet e borës kanë nisur që orët e para të mëngjesit, duke bërë që të ketë...

Bora mbulon aksin Qafë Mali-Fierzë/ ARRSH apel shoferëve: Kujdes kur kaloni!

Sot kanë nisur reshjet e dëborës në veri të vendit tonë. Në aksin Qafë Mali-Fierzë, trashësia momentalisht ka arritur në 10 centimetër. Autoriteti Rrugor Shqiptar...

Aksidentet e frikshme: Kush po i vret shqiptarët?

Nga Isa Myzyraj Aksidentet e rënda rrugore vazhdojnë të vrasin shqiptarët. Adoleshentë që ngasin makinat me shpejtësi të lartë, të rinj që bëjnë gara, por edhe...

Video/ Qafështama, parku i magjishëm që kërkon rrugë!

Foto dhe video nga Kostandin Poga Parku Kombëtar i Qafështamës, është një vend piktoresk. Teksa ndjen erën e pishave, ahut e dëllinjave, të thuash se është...

Shi dhe shtrëngata/ Ja si do të jetë moti sot!

Ditën e sotme parashikohet të ketë mot me vranësira deri të dendura dhe intervale të shkurtra me diell në qendër të territorit. Reshjet e...

Rrethrrotullimi që vret njerëz/ Ekspertët: U ndërtua për të favorizuar një...

Në rrethrrotullimin e Kolonjës, në rrugën Lushnjë-Fier, tre ditë më parë i ndëpreu jetën dy të rinjve, Jorgest dhe Alteo Shabani, ndërsa la të...

Foto/ Një skelet njeriu shfaqet në mes të rrugës, në Meksikë!

Një skelet gjigant është shfaqur në një rrugë, në lagjen Tlahuac të Meksikës. Skulptura është vendosur në rrugën e qytetit përpara festimeve të Ditës së...

Të gjitha rrugët të çojnë në zgjedhje!

Nga Denis Dyrnjaja Më shumë se mosçelja e negociatave duhet të na shqetësojë Majlinda e Parlamentit. Kemi probleme të rënda me integrimin e brendshëm, ndërkohë...

Bllokuan rrugën në Astir/ Policia: Janë shoqëruar 15 protestues

Policia ka bërë të ditur se mbrëmjen e sotme janë shoqëruar në komisariat, 15 protestues, pasi bllokuan rrugën në Unazën e Re. “Tiranë - 15...

Sot, Maratona e Tiranës/ Garues nga 42 shtete, kujdes me makinat!

Sot Tirana do të mirëpresë për të katërtin vit radhazi Maratonën e Tiranës, ku janë regjistruar për të marrë pjesë vrapues nga 42 shtete...

Një surprizë vjeshtore, në këmbët e Tomorit

Nga Dritan Hila Kisha vendosur t’i mbyllja për këtë vit reportazhet për vendet që ia vlen të vizitohen në Shqipëri. Të paktën në atë të...

Tërmeti/ Ashtu si në Tiranë, qytetarët e Stambollit flenë në rrugë

Një tërmet 5.7 ballë shkundi një ditë më parë Stambollin, duke shkaktuar frikë dhe ankth te qytetarët. Shkollat u boshatisën, spitalet po ashtu, qytetarët...

Reshjet e shiut dhe stuhitë, policia rrugore: Ja të gjitha masat...

Nisur nga moti i keq, me reshje të dendura shiu në disa zona të vendit kryesisht në Tiranë, Durrës, Elbasan Krujë, Lezhë, Shërbimi i...