01:29 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: REZOLUTE

Rezoluta e PPE/ Basha: Kriza sa vjen dhe thellohet, zgjidhja janë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas miratimit të rezolutës me 10 pika nga Kongresi i Partisë Popullore Evropianë për vendin tonë....

Balla propozon rezolutën kundër ndërhyrjes së huaj në zgjedhje

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka thënë se do të propozojë në kuvend një rezolutë kundër ndërhyrjes së huaj në...

20 vite pas masakrave, Parlamenti miraton rezolutën e cila fajëson Serbinë...

Parlamenti ka miratuar me 79 vota Pro rezolutën e cila e dënon gjenocidin serb në Kosovë. Kryetari i Komisionit për hartimin e Projekt-Rezolutës për gjenocidin,...

Rezoluta e SHBA: Muxhahedinët të dëmshpërblehen me 600 mln USD nga...

Mbështetja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kundrejt pjesëtarëve të opozitës iraniane, jo vetëm nuk zbehet, por tashmë, veç kundërshtimeve ndaj regjimit të Ajatollahut,...