04:11 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: Replika

Basha: Rama po mban në Kuvend, fjalimin që e parashikova unë 

Kreu demokrat Lulzim Basha, teksa Kuvendi  po zhvillon seancën e radhës parlamentare, doli në një konferencë për shtyp. Ai edhe këtë herë sulmoi kreun...

Rama-Gjuzit: Ti je mbret, por pa mbretëri

Batutat nuk mungojnë asnjëherë gjatë seancave parlamentare. Disa prej tyre i kemi shkëputur nga seanca e sotme. Kreu i qeverisë ka replikuar me deputetin...

Murrizi-Ballës: Lëri buzëkuqet e botokset, këtu është përhapur kanceri

Gjatë seancës së sotme parlamentare, deputeti Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij replikoi me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën. Ata kanë...

Pas sherrit në televizion, Ervin Salianji godet me shpullë Ralf Gjonin

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Open”, ka pasur një përplasje mes ish-deputetit të PD-së Ervin Salianjit dhe deputetit të opozitës së re, Ralf Gjonit. Pas...

Qytetari: Të dhamë timonin, ti thua më mësoni si futet marshi,...

Kryeministri Rama ka replikuar me qytetarë të shumtë në statusin e tij ku bënte thirrje që të gjithë të regjistrohen në portalin e bashkëqeverisjes. Një...

Qytetari: O timonier lëri hartimet e vazhdo punën, Rama; shiko edukatën...

Kryeministri Rama ka replikuar me disa nga qytetarët që shkruajnë në facebookun e tij. Teksa Rama ishte live në televizionin e tij në facebook duke...

Kritikët e Bashës, reagon ashpër Ndoka: Pse kërkoni babën?

Aleati i kreut të PD Lulzim Basha, Nard Ndoka i cili në zgjedhjet e 25 qershorit mori mandatin e deputetit nën siglën e PD,...

Ҫfarë duhet të përmirësojmë? Rama replika me qytetarët

Pas statusit ku pyeste qytetarët se “ҫfarë duhet të përmirësojmë në vend” kryeministri Edi Rama ka replikuar dhe dhjetëra qytetarë të shumtë të cilët...

Nga samsungët në këmbim të votës deri tek qenushët. Ja replikat...

Kryeministri i vendit Edi Rama, edhe ditën e sotme ka replikuar në facebookun e tij me qytetarë të shumtë që shkruajnë në postimet e...

Rama: Basha duhet të ruajë konfidencialitetin e paketës që ka në...

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa prej ndjekësve të tij në rrjetin social Facebook, ku ka argumentuar një sërë çështjesh nga aktualiteti politik. Shefi...

Komentuesi e akuzon, Rama i përgjigjet ashpër: Po s’i s’të vjen...

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur ndjekësit e vet në Facebook me një foto nga Rilindja Urbane e Elbasanit. Ai ka lajmëruar takimin eleketoral me...

Reagon Rama për replikat PD-Polici: PD u kërkon njerëzve të shkelin...

Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar për replikat që kanë shkëmbyer sot Partia Demokratike dhe Policia e Shtetit. Policia e Shtetit bëri thirrje sot...

Rama debat të ashpër me komentuesit në facebook

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar debate të ashpra me komentues të shumtë në facebookun e tij. Kanë qenë shumë tema të cilat...

Grida Duma-Gazetares: Rregulloje metaforën, opozita e braktisur

E ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, Sekretarja për Mardhëniet me Publikun në Partinë Demokratke, Grida Duma është nervozuar me...

Plas sherri PS-LIBRA, ja replikat!

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ditën e djeshme deklaroi se, Rama do të mbahet mend për zhdukjen e bletëve për shkak të kultivimit të...