09:28 - 28 Janar, 2020

Etiketim: reforma zgjedhore

Zbardhet kalendari i punimeve për Reformën Zgjedhore

Sot u mblodh Tryeza për Reformën Zgjedhore ku u miratua kalendari dhe programi i punimeve. Opozita dhe mazhoranca kanë përcaktuar disa data deri më 15...

Marrëveshja për reformën zgjedhore, reagon Meta

Presidenti Ilir Meta, në një intervistë në Kosove, ka folur në lidhje me marrëveshjen e palëve politike, për reformën zgjedhore. Meta ka thënë se uron...

Këshilli politik/ Basha: Nuk ka amnisti për Damian Gjiknurin

  Në nëj dalje për mediat, Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë se këshilli politik, dhe marrëveshja mes PS-PD-LSI, për reformën zgjedhore, nuk do...

Basha u drejtohet demokratëve dhe socialistëve: Nuk po luftojmë për karrige!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan ë një dalje publike nga selia e partisë, ka folur për marrëveshjen me PS në lidhje me reformën...

Kryemadhi: Ja pse Rama nuk e do Reformën Zgjedhore!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një takim me strukturat e partisë në Elbasan, tha se  detyra e parë është ringjallja e shpresës për...

Gjiknuri: Sistem i ri zgjedhor në 2022, opozita të sjellë propozimet

Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, sot në një dalje për mediet, tha se deri në vitin 2022 do të...

Basha: Propozimet për reformën zgjedhore, gati në fillim të dhjetorit!

Pas takimit me presidentin Ilir Meta, kryetari i Partisë Demokratike ka folur për mediet. Basha tha se në takim është diskutuar për krizën politike...

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri: PD e presim me propozime konkrete!

Sot është mbledhur për herë të dytë Reforma Zgjedhore nga OSBE, ku është diskutuar për financimet e partive politike. Bashkëkryetari i Komisionit, Damian Gjiknuri ftoi...

OSBE mbledh tryezën e dytë për reformën zgjedhore

OSBE ka mbledhur sërish sot tryezën për reformën zgjedhore. Partia Demokratike, ashtu si me 25 shtator ka vendor të marrë pjesë duke u përfaqësuar...

Mbledhja e opozitës për reformën zgjedhore, Bylykbashi: Votimi dhe numërimi, prioritete

Ka përfunduar në selinë e PD, mbledhja e opozitës për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, nga PD, ka folur pas kësaj mbledhje, duke thënë se opozita...

Mblidhet grupi i LSI për Reformën Zgjedhore

Grupi i ekspertëve të LSI-së është mbledhur për të diskutuar rekomandimet e OSBE-ODIHR për reformën zgjedhore. Mësohet se janë zgjedhur edhe nëngrupet për secilën çështje....

“Zhurmimi” i Komisionit të Reformës, dekonspiron frikën e Bashës nga zgjedhjet

Nga Mero Baze Lulzim Basha po sillet si një “dashnore e lënë” nga Edi Rama. Në mungesë të guximit për t’u ulur në tryezë të...

Ja emrat e grupit të punës nga PD, për Reformën Zgjedhore!

Të enjten opozita do të mbledhë grupin e punës për Reformën Zgjedhore, ndërsa tashmë janë përcaktuar edhe emrat që do të marrin pjesë. Në nivel...

Basha takon shefen e misionit të OSBE/ Reforma zgjedhore, vendimtare për...

  Kreu demokrat Lulzim Basha, ka zhvillar sot një takim  me shefen e misionit ë OSBE/ODIHR Aundrey Glover. Me anë të një postimi në rrjetet...

Basha prezanton platformën e opozitës për reformën zgjedhore, kërkon konsultim me...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook, ka prezantuar platformën e opozitës së bashkuar, për Reformën Zgjedhore. Lideri demokrat shkruan se...