13:24 - 20 Shkurt, 2020

Etiketim: Reagim

Turqi/ Ja si reagon gazetari dhe të ftuarit, në televizion, kur...

Tërmeti i mbrëmjes së sotme në Turqi deri më tani ka shkaktuar 6 viktima dhe 225 të plagosur, ndërkohë që forcat e kërkim-shpëtimit, vijojnë...

Debatet e nxehta për Festivalin e Këngës, reagon për herë të...

Festivali i 58-të i Këngës në RTSH dhe specifikisht fitorja e Arilena Arës, ka shkaktuar një debat të madh në rrjete sociale. Duket sikur...

Përplasjet për Kushtetuesen/ Meta e quajti mafioz të partisë, reagon kreu...

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta, për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të...

Akuzat për fshehje të financimeve/ Basha: I fabrikoi Rama për të...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha  ka folur për herë të parë, pas lajmit se, dosja e tij është dërguar në gjykatë dhe se ai...

E bija nxori në publik të dashurin, Gordon Ramsay habit me...

Vajza e kuzhinierit të famshëm, Gordon Ramsay, Tilly doli në publik me të dashurin e saj të ri. Ndërkohë ky fakt e ka shokuar të...

Shkarkimi i Agim Kajmakut, reagon Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratik, Lulzim Basha, ka reaguar pas shkarkimit të kryetarit të Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku. Në një prononcim për medet, Basha është...

Video/ Shpërthim në studion e Jonida Shehut: Desh vdiqa!

Jemi në vigjilje të Halloween. Ndërsa përgatitjet për festën kanë nisur, janë blerë kostumet, shtëpitë po dekorohen, nuk kanë të mbaruar as surprizat e...

Pas dënimit për shpifje, Tabaku:  Fatkeqësisht, gjyqtarja zgjodhi të besojë kryeministrin

Gjykata ka dënuar me 300 mijë lekë të rinj ish-deputeten Jorida Tabaku, pas padisë së kryeministrit Rama për shpifje. Pas kësaj, Tabaku ka reaguar...

Pas Miley Cyrus, edhe Liam Hemsworth reagon për ndarjen!

Pas reagimit të Miley Cyrus në lidhje me ndarjen, ka reaguar edhe ish-bashkëshorti i saj Liam Hemsworth. Daily Mail raporton se, ndërsa ai ishte duke...

Tensionet në Devoll, Basha: Pushteti i paligjshëm ka marrë me dhunë qeverisjen...

Pas tensioneve në Bashkinë e Devollit, ka reaguar kreu i PD-së Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook. Basha përmes një statusi në Facebook,...

Projekti i Teatrit Kombëtar, reagon Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me projektin e Teatrit të ri Kombëtar. Basha shkruan se është një projekt që ka...

Presidenti Vuçiç: Dorëheqja e Haradinajt, mashtrim politik

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në një deklaratë për medie, Vuçiç e cilësoi...

Presidenti Meta reagon ndaj SHBA dhe OSBE/ODIHR për zgjedhjet

Presidenti Ilir Meta nuk ka reaguar në lidhje me deklaratat e SHBA dhe OSBE/ODIHR në lidhje me zgjedhjet, por ka zgjedhur të shpërndajë një...

Zgjedhjet e 30 qershorit, SHBA: Respektoni shtetin ligjor, punoni brenda institucioneve

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit, ku deklaron se populli shqiptar votoi qetësisht, por nuk pati...

Petrit Vasili: Rama armiku i lirive, shqiptarët e fituan pluralizmin me...

Pas reagimit të kryetares së LSI-së, ka reaguar edhe nënkryetari Petrit Vasili, i cili shprehet se populli ka folur qartë dhe se askush nuk...