21:30 - 17 Qershor, 2019

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj: Kosova, e gatshme të pezullojë përkohësisht tarifat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të premten në Prishtinë pas kthimit nga Berlini, se Kosova është e gatshme të shqyrtojë mundësinë e pezullimit...

Raporti i KE kërkoi heqjen e taksës 100%, Haradiaj: Jo pa...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim shefen e Zyrës së BE-së, në Kosovë, Nataliya Apostolova, e cila i ka dorëzuar raportin...

Ndryshim kufijsh? Thaçi: Rama ka mbrojtur Kosovën në Beograd, s’ka rol...

Disa ditë më parë tha kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka dyshime se Vuçiç, Thaçi dhe Rama me ndërmjetësimin e Mogherinit...

Thaçi nxjerr blof Haradinajn, del krah Ramës: Askush si ka bërë...

I pyetur në lidhje me samitin e Berlinit dhe presionin e ushtruar nga ndërkombëtarët për të hequr taksën ndaj Serbisë, ashtu siç dhe u...

Rama thumbon Haradinajn: Sa pa dalë Facebook budallain e njihte vetëm...

Gjatë takimit me Mogherinin, Rama është përgjigjur në lidhje me deklaratat e Haradinajt për një plan mes Ramës, Vuçiçit dhe Thaçit për të copëtim...

Meta e Haradinaj takim miqësor, trokasin bashkë gotat

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim miqësor me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj. Ka qenë kryeministri kosovar ai që ka...

Haradinaj: Jemi të interesuar për të bërë marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një takim me Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së...

Haradinaj: Kushdo që hap çështjen e kufijve të Kosovës është...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur qëndrimin e tij kundër heqjes së taksës ndaj mallrave serbe, ndërsa është shprehur kundër ndryshimit të kufijve,...

Haradinaj e përsërit prapë: Serbisë do i hiqet taksa, pas njohjes...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me taksën 100% që i është vendosur mallrave serbe në Kosovë, dhe ka theksuar se...

Anita Haradinaj tregon për herë të parë, si u njoh me...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ishte I ftuar në “Xing me Ermalin”.  Pak më vonë, në studio mbërriti dhe bashkëshortja e tij, Anita. Anita Haradinaj...

Kryeministri Ramush Haradinaj rrëfen për vitet e tij në burg

Si rrallëherë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për jetën e tij në burg. Ai tregon sesi ishte jetesa në burgun e Hagës,...

Haradinaj: Nëse bashkohet Kosova me Shqipërinë, do jap dorëheqje

I ftuar në “Xing me Ermalin”, Ramush Haradinaj ka dhënë një deklaratë të fortë në lidhje me bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Ermali e ka...

E pyesin a ke dashnore, ja si përgjigjet Ramush Haradinaj!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është i ftuar në “Xing me Ermalin”. Sapo ka nisur emisioni, Haradinaj është pyetur nga Ermal Mamaqi nëse ka...

Haradinaj nuk i frikësohet Thaçit për rrëzimin e qeverisë: Korrigjimi i...

Një ditë më parë Presidenti Hashim Thaçi ka kërcënuar hapur kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke i bërë thirrje atij që të ndryshojë mendim...

Hashim Thaçi sulmon Ramush Haradinajn: Të korrigjojë idetë e tij, nuk...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një konferencë për media ka sulmuar kryeministrin Ramush Haradinaj. Thaçi ka thënë se Haradinaj, duhet të “korrigjojë” idetë  në...