23:18 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: rama

Unioni i Gazetarëve thirrje qeverisë: Tërhiq paketën Antishpifje!

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i ka bërë thirrje kryeministrit të vendit, Edi Rama që të tërheqë projektligjet e “Paketës Antishpiftje”. Sipas UGSH-së, këto dy...

PD i përgjigjet Ramës: Ku është fletë-arresti për Vangjush Dakon?

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi i është përgjigjur videomesazhit të kryeministrit, Edi Rama. Rama tha sot se, opozita është treguar inekzistente në...

Rama: Opozita, inekzistente pas tërmetit. Refuzimi i tryezës së dialogut, mungesë...

Ndërsa foli për masat që do të merren për abuzuesit, çfarë do të ndodhe me banorët që janë ende pa shtëpi pas tërmetit, kryeministri...

Rama: Masa për të shporrur abuzuesit nga radhët tona

Kryeministri i vendit, Edi Rama u shpreh sot se do të bëjë çmos që krizën pas tërmetit ta kthejnë në një mundësi të madhe...

Rama: Banorët e prekur nga tërmeti, do të hyjnë në shtëpitë...

Përmes një videoje direkte në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për situatën pas tërmetit, dhe ato çfarë po bëjnë për t’u...

Banorët nuk dalin nga pallati/Rama: U pa puna, do ju nxjerrim...

Kryeministri Rama, së bashku me disa nga ministret e kabinetit qeveritar, po zhvillon disa takime për të parë situatën aktuale pas tërmetit në Laç....

Kudo është Çuçi/Dashamir Shehi: Rama po cakton miqtë e vet në...

Kreu i LZHK-së, nga studiot e RTV Ora, tha se kryeministri Rama, po cakton në postet shtetërore, përgjegjës për çështjet e tërmetit, miqtë e...

Muç Nano: Ramës i njoh vetëm një meritë pas tërmetit!

I ftuar në emisionin “Opinion”, në Tv Klan, gazetari Mustafa Nano ka thënë se i jep kryeministrit Edi Rama vetëm një meritë, për situatën...

Kryemadhi sherr me Eni Vasilin dhe Alban Dudushin: I bëni qoka...

Ndërsa ishte e ftuar në “Open”, në Top Channel, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është përfshirë në një debat të ashpër me drejtuesen e...

Tërmeti/ Kryemadhi: 51 shqiptarët u vranë me dashje më 26 nëntor

E ftuar në emisionin ”Open”, në Top Channel, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ka cilësuar vrasje me dashje humbjen e...

Pasi e takoi me Ronaldon, Rama ka një premtim tjetër për...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkuar mbrëmjen e sotme në shtëpinë e Aurelit, djaloshit të vogël që u bë  i famshëm pasi takoi...

Hoqa vëthin kur më vdiq babai/ Rama rrëfen për humbjen e...

Kryeministri Edi Rama, ishte sot në Durrës, ku takoi familjen e Fatmir Gjanës, i cili nga tërmeti i 26 nëntorit, humbi bashkëshorten. Ai rrëfeu...

Rama në mbrëmjen e fundvitit me ambasadorët: Kur të rritet Zaho...

Gjatë mbrëmjes së fundvitit me ambasadorët, kryeministrit i vendit, Edi Rama ka mbajtur një fjalim prekës. Kryeministri ka folur për mbështetjen e madhe të...

Banori: Të flas dhe unë që jam i zi, Rama: Ti...

Kryeministri Edi Rama, sot zhvilloi një takim me banorët e prekur nga tërmeti në qytetin e Laçit. Kreu i qeverisë, takoi edhe një prej...

Pretenca për Salianjin/ Berisha thirrje ndërkombëtarëve: Ndëshkojeni kreun e narkoshtetit shqiptar!

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar për pretencën që dha Prokuroria ndaj ish-deputetit, Ervin Salianji, në kuadër të çështjes Babale. Prokuroria kërkoi 1 vjet e...