14:18 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: QSUT

Manastirliu: Nis investimi për realizimin e transplantit të parë të palcës...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale financon 24 milionë euro në vit për sëmundjet tumorale, duke e rritur me gati 3 herë financimin për...

Ruajini fëmijët nga abuzimet seksuale!

Nga Enertila Bekteshi, psikologe në QSUT Abuzimet, sulmet dhe ngacmimet seksuale ndaj të miturve janë fenomenet mjaft shqetësuese ndaj shoqërisë në ditët e sotme. Abuzimet...

Ndalohen synetlliqet në QSUT, faturat e sterilizimit e kanë kaluar planin...

Muaj më parë një shkresë absurde mbërriti në spitalet e vendit ku kërkohej të limitoheshin operacionet për shkak të kostove që krijonte koncesioni i...

Mjekët e QSUT dhe të Shkodrës në protestë kundër dhunës

Mjekët e Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës dhe mjekët e Spitalit Rajonal Shkodër, kanë dalë në protestë kundër dhunës ndaj mjekëve, duke marrë shkasë...

Familjarët e pacientes dhunojnë mjekun e QSUT, reagon Ministria e Shëndetësisë

Prindërit e një pacienteje kanë dhunuar mjekët dhe infermierët e turnit të urgjencës në QSUT. Kjo ngjarje ka ndodhur gjatë natës së kaluar, në...

Spitali i ri Kirurgjikal në QSUT, Rama jep lajmin: Do ketë...

Sot u inaugurua nisja e punimeve në spitalin e ri të sëmundjeve të brendshme në QSUT. Kryeministri Edi Rama, bashkë me ministren e Shëndetësisë...

PD: Mungojnë ilaçet për të sëmurët me hemofili. QSUT: Pacientët trajtohen...

Deputetja e PD, Orjola Pampuri në një dalje për mediat tha se 300 pacientëve me hemofili, në QSUT, u rrezikohet jeta, pasi mungojnë faktorët që...

Manastirliu ndihmon të moshuarin e vetmuar, realizohet me sukses ndërhyrja në...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes, Sociale Ogerta Manastirliu, ka ndihmuar një 75 vjeçar të vetmuar për të kryer një ndërhyrje në sy. Operacioni është kryer...

Foto/ Skalitet portreti i Nënë Terezës, në hyrje të QSUT

Qendra më e madhe spitalore në vend, mban emrin Nënë Tereza dhe njihet si QSUT. Në ditën  e përkujtimit të Shenjtërimit të Nënë Terezës, Ministria...

QSUT me receta elektronike, Manastirliu: Lehtësohen pacientët, transparencë me barnat e...

Receta me rimbursim online edhe në QSUT. Rreth 90 mjekë të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë kanë nisur të përshkruajnë recetën elektronike...

Mjeket e njohura Silvana Çeliku dhe Dhurata Tarifa përgënjeshtrojnë deputeten e...

Stafi i Shërbimit Onkologjik dhe Drejtoria e QSUT, duke i cilësuar gënjeshtra deklaratat e deputetes së PD-së, dhe kanë mbajtur një reagim në lidhje...

Rama: Ja shembulli i doktoreshë Biankës, që la Italinë për QSUT!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka bërë publike në Facebook, historinë e Biankës, një doktoreshë, që la Italinë për spitalin e...

Pëllumbi nga Librazhdi: Ju tregoj eksperiencën time në QSUT!

Postimi i aktorit të njohur, Florian Binaj, i cili shprehej i irrituar për spitalet private, u bë lajm në mediat shqiptare. Aktori shkruante se...

Infeksionet e stinës, fluks pacientësh në QSUT

Me ardhjen e vjeshtës në vendin tonë, nis edhe shfaqja e virozave të ndryshme. Vetëm gjatë një jave 11 mijë persona rezultojnë të prekur...

Dhunohet infermierja në QSUT, dalin detajet e sherrit me familjarët

Një sherr mes familjarëve dhe stafit mjekësor, ka ndodhur në Pediatrinë e QSUT. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së premtes. Sipas Report Tv, prindërit...