23:03 - 26 Janar, 2020

Etiketim: Qeveri

Ndalohen varrezat private në Shqipëri

Qeveria ka anuluar vendimin e Këshillit të Ministrave të 27 majit 2015-të, për ndërtimin e varrezave private në Shqipëri. Bazuar te neni 100 i Kushtetutës...

Kurti i kthen përgjigje Thaçit: Mos më bëj presion, jemi afër...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Kurti, përmes një letre të gjatë, i kërkon Thaçit...

Haradianj-Kurtit: Krijo qeverinë ose hap rrugën!

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë...

Takimi i dytë mbaroi pa marrëveshje, Kurti dhe Mustafa takohen sërish...

Ka përfunduar pas tre orësh takimi i dytë mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës. Por mësohet se ata do të takohen sërish nesër. Zëdhënësi i...

Nuk ka marrëveshje Vetëvendosje-LDK/ Mustafa: Takohemi nesër përsëri!

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë përfunduar takimin e parë pas pezullimit të bisedimeve...

Për herë të parë në histori, Spanja me qeveri të koalicionit

Pas shumë përpjekjesh dhe debatesh të ashpëra politike në Spanjë, socialisti Pedro Sanchez është bërë kryeministër i vendit. Me 367 vota pro dhe 365 kundër,...

Rama e nis ditën me shprehjen e Trumanit

Kryeministri i vendit, Edi Rama e ka nisur ditën sot me shprehjen e Harry S Truman. “Ata që i kërkojnë qeverisë t’u zgjidhë problemin e...

Unioni i Gazetarëve thirrje qeverisë: Tërhiq paketën Antishpifje!

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i ka bërë thirrje kryeministrit të vendit, Edi Rama që të tërheqë projektligjet e “Paketës Antishpiftje”. Sipas UGSH-së, këto dy...

Kryemadhi sherr me Eni Vasilin dhe Alban Dudushin: I bëni qoka...

Ndërsa ishte e ftuar në “Open”, në Top Channel, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është përfshirë në një debat të ashpër me drejtuesen e...

Tërmeti dhe historia e lopës që i blinte ushqimet vetë!

Nga Dritan Hila Tërmeti përveçse fatkeqësi, nëse periudha post menaxhohet me zgjuarsi, mund të shikohet edhe si një rast i artë rimëkëmbjeje, në varësi se...

Dëmshpërblim me 2 milionë lekë për familjet e dëmtuara, ja si...

Lideri i opozitës, Lulizm Basha ndërsa ndodhej në Durrës, ka komentuar në një prononcim për gazetarët, vendimin  e qeverisë për të dëmshpërblyer me 2...

Berisha: Viktimat e tërmetit, vrasje shtetërore

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka folur së fundmi për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit në Thumanë dhe Durrës. Përmes një postimi në...

Dëmet nga tërmeti në Thumanë, PD kërkesë me 5 pika qeverisë...

Partia Demokratike, e përfaqësuar nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi i ka kërkuar qeverisë dhe Bashkisë së Krujës, përgjigje për 5 pikat që ata...

Qeveria hap llogari bankare, ja ku mund të kontribuoni financiarisht për...

Qeveria ka publikuar listat me numrat e llogarive bankare ku mund të kontribuoni financiarisht për të prekurit e tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Llogaritë për...

Spiropali: Meta iu kundërvu SHBA dhe BE duke dekretuar një gjykatëse...

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali i është përgjigjur kreut të shtetit, Ilir Meta, pasi ky i fundit dekretoi anëtaren e dytë për në Gjykatën...