10:08 - 19 Shkurt, 2020

Etiketim: qershi

Tiranë/ Fëmija 16 muajsh mbytet me një kokërr qershi

Një fëmijë 16 muajsh ka humbur jetën mbrëmë në shërbimin Pediatrik në QSUT, për shkak se rrugët e frymëmarrjes i ishin bllokuar nga një...

Qershia fruti më i shijshëm i stinës, por ju nuk dini...

Qershia është fryti i kësaj stine dhe është e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura. Ky fryt...

Ja përfitimet shëndetësore që keni nga ngrënia e qershive!

Tani është sezoni i qershive dhe ne të dritare.net do ju tregojmë disa arsye pre duhet të hani sa më shumë qeshi. Lexoni më...

Do qershi? Bujrum, mblidhi!

Nga Luna Ruvina Po, po, vetë t’i mbledhësh. Ku? Ku të të them më parë? Në Mbreshtan, Sinjë, Drobonik, Paftal, Galinë, Mbolan? Oh, jam e sigurt...

Lëngu i qershisë zbut dhimbjet muskulare

Lëngu i qershisë mund ta zvogëlojë dhimbjen muskulorepas vrapimit, tregon një studim i ri i botuar në revistën “American College of Sports Medicine”. Në studim...

Mos e hidhni bishtin e qershisë, ja për çfarë mund ta...

Lëngu, i cili përgatitet nga kërcelli (bishti i qershive), është i shëndetshëm në parandalimin e inflamacioneve të veshkave dhe fshikëzës së tëmthit. Ky lëng...