18:10 - 23 Shkurt, 2020

Etiketim: qarkullimi

Vijojnë reshjet e borës në Korçë, vështirësi në qarkullim

Ditën e djeshme nisën reshjet e para të borës në qarkun e Korçës. Mësohet se edhe sot kanë rinisur reshjet, duke bërë që të...

I ftohti dhe ngricat/ ARRSH: Këto janë rrugët që kalohen vetëm...

Situata e vështirë e qarkullimit të mjeteve, vijon të jetë ende problematike, për shkak të motit të ftohtë dhe temperaturave të ulëta. Autoriteti Rrugor...

ARRSH: Këto janë akset rrugore ku kalohet vetëm me zinxhirë!

I gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq. Reshjet e shiut dhe ngrica kanë bërë që të shfaqet probleme me qarkullimin e mjeteve...