17:17 - 29 Janar, 2020

Etiketim: ps

Zgjedhjet/ Ja kush janë kandidatët e PS për 6 bashki!

Janë zbuluar në Kongresin e PS-së emrat e kandidatëve për zgjedhjet elektorale 30 qershorit. PS-ja zbuloi se në Bashkinë e Korçës konfirmon për një mandat...

Partia Socialiste mbledh Kongresin, ja agjenda!

Partia Socialiste do të mbledhë sot Kongresin e saj elektoral, i cili do të fokusohet tërësisht në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Ndryshe nga ç’ishte...

Balla: Djegia e mandateve dëmton integrimin, PS përkrahet nga BE dhe...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga Gramshi ka thënë se, djegia e mandateve nga ana e opozitës, dëmton integrimin. Balla theksoi...

Balla: PS nuk blen vota, PD dhe LSI drejt vetasgjësimit

Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24, ka mohuar se, Partia Socialiste ka vjedhur vota pavarësisht përgjimeve të publikuara. Balla...

Zgjedhjet/ Ja kur do t’i shpallë PS, kandidatët për kryebashkiakë!

Partia Socialiste do të shpallë disa nga kandidatët për kryebashkiakë në rrethe për zgjedhjet vendore, më 30 qershor. Pas mbledhjes së kësaj të shtune...

Ndryshimet në qeveri/ Rama mbledh kryesinë e PS, çfarë do të...

Pas ndryshimeve që bëri një ditë më parë në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministri, Edi Rama ka mbledhur këtë të shtunë, Kryesinë. Nga"Panorama" mësohet se,...

Videoarkivë/ Edi Rama, si reagonte para socialistëve në 2003 dhe sot!

Në kriza të ndryshme të Partisë Socialiste, ja si reagon Rama, në nëntor të 2003-shit kur ishte kryebashkiaku i Tiranës dhe në radhë për...

Sot mblidhet Asambleja Kombëtare e PS, ja pikat e fokusit!

Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare, e cila nis në orën 10:00. Mbledhja do të nisë me fjalën e kryeministrit  Rama, dhe në agjendë...

Astrit Abdyli deklaratë të papritur në Gjykatë: Rroftë Dako, rroftë PS,...

Një nga të arrestuarit e operacionit Vol-vo 4, Astrit Abdyli, ka bërë një deklaratë të papritur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Gjatë seancës...

Rama mbledhje me grupin e PS, ja dy porositë për deputetët!

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama për të diskutuar për situatën në vend si dhe dy nismat...

Balla e paditi, Salianji: Të ndihmojmë shokët e krimit

Pas padisë nga kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla ka reaguar edhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji. Përmes një postimi në Facebook, Salianji i...

E shkuara e autorit të masakrës, kreu i PS Mat: Kujtimi...

Kujtim Koxha, autori i masakres së Matit, ka qenë person mjaft problematik me të afërmit e tij dhe me banorët e fshatit. Zyrtarë të Komisariatit...

Mblidhet grupi i PS, diskutohet arrestimi i Rexhep Rrajës

Mblidhet grupi parlamentar i PS, nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama. Një nga diskutimet kryesore ishte arrestimit i Rexhep Rrajas, djalit të deputetit të...

Këshilltarja e Kuçovës largohet nga LSI, kalon me PS

Këshilltarja e LSI-së në Këshillin Bashkiak Kuçovë, Valbona Hoxha, largohet nga grupi i Këshilltarëve të LSI-se dhe i bashkohet grupit socialist. Gazetarja, Eneida Petova raporton...

Grupi Parlamentar i PS voton përjashtimin e deputetit, Gjetan Gjetani

Ditën e sotme, është zhvilluar mbledhja e Grupit Parlamentar të PS-së. Grupi Parlamentar ka votuar sot për përjashtimin e deputeti të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Pak...