04:48 - 15 Dhjetor, 2019

Etiketim: ps

Zgjedhjet/ Rama-deputetëve: Mos bini pre e provokimeve!

Këtë të hënë është mbledhur Grupi Parlamentar Socialist, ku mësohet se, kryeministri, Edi Rama ka dërguar disa porosi për deputetët.  Kryeministri u ka bërë...

Komisionerët e PD në KZAZ, Hajdari: E paligjshme! Asnjë nga palët...

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook në lidhje komisionerët e që PD kërkon të fusë në komisionet e zgjedhjeve lokale. Hajdari...

Emrat/ Ja kush janë kandidatët e PS për Këshillin Bashkiak të...

Është publikuar lista e plotë e kandidatëve të Partisë Socialiste në Këshillin Bashkiak të Sarandës. Listën e kryeson, Asaf Stroka, pronar i një zyre...

Lanë mandatet për bashkitë, PS zëvendëson 4 deputetët, hyn në Parlament...

KQZ ju ka dhënë mandatin katër kandidatëve nga listat e PS, të cilët zëvendësojnë deputetët që u larguan nga Parlamenti për të garuar për...

Zbardhet lista/ Ja kush janë kandidatët për Këshillin Bashkiak të Tiranës!

Pasi u dorëzua nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është zbardhur lista me kandidatët për këshilltarë bashkiakë të Tiranës. Lista zyrtare e...

Zgjedhjet/ Patozi: Mbështesim kandidatët e PD, kundër socialistëve!

Përmes një deklarate për medie, kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi tha se, partia e tij do të ketë kandidatë në çdo bashki, në...

Rama: Opozita ka kohë të përmirësojë selfiet deri në 2021, PS...

Gjatë fjalës së tij në Kuvend,kryeministri Edi Rama deklaroi edhe një herë që edhe nëse opozita nuk merr pjesë në zgjedhje, detyra e PS...

PS dorëzon pranë KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhje

Partia Socialiste është e vendosur të shkojë në zgjedhje pa opozitën. Socialistët ka dorëzuar ditën e sotme pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për regjistrim...

Sondazhi/ Erion Veliaj kryetari i PS pas Edi Ramës

IPR Marketing dhe RTV Ora publikoi të mërkurën (3 prill) sondazhin e parë për këtë vit ku tregohet orientimi politik i votës së 3...

Minitingu i PS, reagon PD: Qytetarët e Tiranës i braktisën sot,...

Erion Veliaj, sot, u zyrtarizua si kandidat për Bashkinë Tiranë. Partia Socialiste zhvilloi një miting te sheshi Nënë Tereza, me qytetarët mbështetës të së...

Zgjedhjet/ Ja kush janë kandidatët e PS për 6 bashki!

Janë zbuluar në Kongresin e PS-së emrat e kandidatëve për zgjedhjet elektorale 30 qershorit. PS-ja zbuloi se në Bashkinë e Korçës konfirmon për një mandat...

Partia Socialiste mbledh Kongresin, ja agjenda!

Partia Socialiste do të mbledhë sot Kongresin e saj elektoral, i cili do të fokusohet tërësisht në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Ndryshe nga ç’ishte...

Balla: Djegia e mandateve dëmton integrimin, PS përkrahet nga BE dhe...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga Gramshi ka thënë se, djegia e mandateve nga ana e opozitës, dëmton integrimin. Balla theksoi...

Balla: PS nuk blen vota, PD dhe LSI drejt vetasgjësimit

Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24, ka mohuar se, Partia Socialiste ka vjedhur vota pavarësisht përgjimeve të publikuara. Balla...

Zgjedhjet/ Ja kur do t’i shpallë PS, kandidatët për kryebashkiakë!

Partia Socialiste do të shpallë disa nga kandidatët për kryebashkiakë në rrethe për zgjedhjet vendore, më 30 qershor. Pas mbledhjes së kësaj të shtune...