17:17 - 29 Janar, 2020

Etiketim: ps

Në zgjedhje me PS, Meta: Vendimi është thënë, por presim që…

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta i pyet nga gazetari Dritan Hila nëse do te hyje ne zgjedhje me PS apo vetem tha: “Zgjedhje të lira...

Kokëdhima paralajmëron trazira brenda PS-së: Nëse nuk pranon kushtet tona …

Drejtuesi i lëvizjes brenda PS "Zgjidhja", Koço Kokëdhima, ka paralajmëruar trazira mes socialistëve. Në emisionin "Fol me mua, fol me ata", në TVSH, Kokëdhima tha...

Nënkryetarja e LSI-së kërkon largimin e PS-së: Lëshoni karriget…

LSI kërkon nga PS që të lërë pushtetin. Kjo gjë është pohuar nga deputetja Kejdi Mehmetaj, e cila edhe pse në një moshë fare...

Balla i përgjigjet Luan Ramës: Mjaft me këto mistrecllëqe, ne nuk...

Deputeti i PS Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së Luan Ramës, i cili i krahasoi fjalimin e Ramës në Asamble me deklaratat e...

LSI i përgjigjet Ramës: Nuk duhet ta kishe shkarkuar ministrin më...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit Edi Rama të bëra sot...

Rama shuan shpresat e PD, i çon mesazh Metës: Aleatët të...

Kryeministri Rama ka thënë në Asamblenë e PS se nuk do të ketë shtyrje të datës së zgjedhjeve. Rama tha se PD nuk i...

Vasili flet për marrëveshjen e 1 prillit me PS: Numri është...

Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili ka mbajtur të njëjtin qëndrim si edhe Luan Rama për zgjedhjet e Kavajës, duke thënë se zgjedhjet për kryetar...

Tahiri: E kemi kuptuar standartin e LSI, sulmon PS duke i...

Ish ministri Tahiri dhe njëkohësisht udhëheqësi politik i PS për Tiranën, ka reaguar ashpër kundër LSI, pas deklaratave të djeshme të Luan Ramës. Rama...

LSI kundër zgjedhjeve në Kavajë, Rama: Janë farsë, absurde zgjedhejt pa...

LSI nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e Kavajës. Kjo forcë politike nuk është regjistruar në KQZ si subjekt pjesëmarrës në garë dhe...

LSI e ndan mendjen, ja çfarë do të bëjë në 18...

Megjithe deklaratat e LSI-­se se nuk do te kete zgjedhje pa opoziten, kjo force politike e ka marre tashme nje vendim. Partia e Ilir...

Nikolla përçan PS-LSI, nuk do të raportojë për kaosin në univeristete

LSI-ja ka lënë në 'baltë' kolegët socialistë. Deputetja e kësaj force politike ka absenuar në komisionin e Medias, ku u votua për thirrjen e ministres...