11:06 - 20 Nentor, 2019

Etiketim: ps

PS paralajmëron PD: Ne nuk do të lejojmë të merrni peng...

Pas paralajmërimeve të PD për bllokim rrugësh dhe pengimin e zgjedhjeve, Partia Socialiste ka bërë sot një deklaratë të ashpër shtypi, duke paralajmëruar se...

Rama me Finon kujtojnë ’97: Saliu e shkatërroi, por ne nuk...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Gjirokastër, që votojnë për herë të parë. I shoqëruar nga deputeti i PS,...

Pas Ruçit edhe Kumbaro rrëfen herën e parë: Më ftoi para...

Partia socialiste e ka nisur fushatën e elektorale duke mbledhur të rinjtë që votojnë për herë të parë. Rama ka shkuar në disa qytete,...

Deputeti i PS: Koalicioni të shkojë i ndarë në zgjedhje

I ftuar në studion e “News24” deputeti socialist Ervin Bushati ka paralajmëruar se PS dhe LSI mund të shkojnë të ndara në zgjedhje, kjo...

Blushi tregon arsyet pse LSI nuk hyn në zgjedhje pa PD

Deputeti i LIBRA-s, Ben Blushi i ftuar në “News 24” ka treguar arsyet se përse Ilir Meta nuk hyn në zgjedhje pa Partinë Demokratike. Sipas...

Regjistrimi i koalicionit/ KQZ refuzon kërkesën e PS-LSI

Pas rreth dy orë diskutimesh, KQZ vendosi të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS dhe LSI për të shtyrë me tetë...

Blushi zbulon skenarin e PS- LSI: Po shtyni 18 qershorin me...

Kreu i LIBRA, Ben Blushi ka kërcënuar KQZ se nëse ndryshon afatin e regjistrimit të koalicioneve, partia e tij do ta çojnë në Kolegjin...

Pas PS-LSI edhe PD letër KQZ-së: Mos pranoni kërkesat për shtyrjen...

Pas kërkesës drejtuar KQZ, e firmosur nga kreu i grupit parlamentar të PS Gramoz Ruçi dhe ai i grupit parlamentar të LSI, ku kërkohej...

Pas paktit PS- LSI, reagon PD: Rama me Metën po hedhin...

Pasi PS dhe LSI i kërkuan KQZ që të shtyjë datën për regjistrimin e koalicioneve, ka reaguar Partia Demokratike. Deputeti i PD Oerd Bylykbashi,...

Pakti PS- LSI, i kërkojnë KQZ të shtyjë datën e regjistrimit...

PS dhe LSI nuk e kanë firmosur ende vazhdimin e koalicionit të tyre, për hyrjen së bashku në zgjedhjet e 18 qershorit. Por dy...

Nuk ka koalicion PS-LSI? Zëdhënësi i LSI-Ramës: Kryekaragjoz

Debati mes Monika Kryemadhit dhe kryeministrit Edi Rama vjen në një kohë kur orët për rregjistrimin e koalicioneve në KQZ janë të numëruara. E Pikërisht...

Lufta e “padukshme” mes PS, PD e LSI po zhvillohet në...

Njëkohësisht me luftën politike në Tiranë, mes partive më të mëdha shqiptare zhvillohet edhe një tjetër betejë më e padukshme, ajo për ndikim dhe...

Regjistrimi në KQZ/ Çfarë do të ndodhë nesër me koalicionet?

Me datën 19 prill (nesër) ora 23:59 minuta përfundon afati zyrtar i regjistrimit të koalicioneve për zgjedhejt e 18 qershorit në KQZ. Partia Socialiste ka nisur...

Rama kundër Nishanit: Ja pse nuk mund të kandidojë sërish!

Edi Rama tha në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, se PS dhe LSI nuk do të kenë asnjë kandidatë në fazën e parë të zgjedhjes...

Deputetët e PS në 12 qarqe/ Ja kush mund të jenë...

29 prilli është data e fundit kur partitë politike do të duhet të dorëzojnë listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë sipas qarqeve. Kur kanë...