01:47 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: ps

Spaho i PD mbështet Ramën. Tërmeti po afron PD me PS

Tërmeti duket se po afron shumë PD-në me PS-në. Pas publikimit në Tëiter të videos së Bashës nga Rama, është radha e Mond Spahos...

Albin Kurti: Po keqpërdoren mospajtimet mes meje dhe Ramës, jemi afër...

Ditën e sotme në emisionin Open të Eni Vasilit është i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor...

Zgjedhjet në PS, Veliaj: Sot kemi lajme fantastike

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njëherësh edhe anëtar i Kryesisë së PS-së,  ka votuar ditën e sotme në zgjedhjet e brendshme të...

Zgjedhjet në PS, Balla: Ja kur dalin institucionet e reja!

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur për procesin e zgjedhjeve në Partinë Socialiste, pasi ka votuar elektronikisht në Elbasan. “Në të...

Riorganizimi i PS/ Sot zgjidhen delegatët e Kongresit

Partia socialiste do të zgjedhë sot delegatët e Kongresit. Për herë të parë në këto zgjedhje do të testohet votimi në rrugë elektronike.  Kryeministri...

Gjykata Kushtetuese/ Meta tha të pezullohet procesi, Balla: Të hënën votojmë...

  Në një relacion të gjatë pak ditë më parë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta sugjeronte që të pezullohej procesi për zgjedhjen e anëtarëve të...

Zgjedhjet në PS, Spiropali: Na duhet një mandat i tretë për...

  Partia Socialiste ka prezantuar ditën e sotme kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e 16 nëntorit për delegatë në Kongresin e kësa partie. Zëdhënësja...

Basha: PS të reflektojë, duhen zgjedhje të parakohshme të përgjithshme!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me  raportuesit e KiE, ka thënë se duhet të mbahen zgjedhje të parakohshme të përgjithshme në...

Foto/ PD dhe LSI: 30 vajzave te Qyteti Studenti u ra...

Kreu i Forumit Rinor Demokrat, Belind Këllçi ka thënë se fundmi se, tavani i godinës numër 20, te Qytet Studenti ka rënë në të...

Deklarata e fortë e Murrizit: PS donte zgjedhje, nuk i kanë...

Deputeti Demokrat, Myslim Murrizi, në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka thënë se, ditën...

Foto/ Çfarë nuk u pa pas mbledhjes së Kryesisë së PS!

Paraditen e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama mblodhi Kryesinë e Partisë Socialiste. Në mbledhje ishin të pranishëm, kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant...

Arta Dade: Nëse opozita vazhdon kështu, PS do të marrë mandat...

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, e ftuar në emisionin “Kjo Javë”, ka kritikuar opozitën. Dade tha se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nuk është...

Kryetari i Këshillit, tregon ç’ndodhi në Durrës: Nuk isha në makinë...

Pas denoncimit të PD-së, se Kryetarit të Këshillit Bashkiak në Durrës, Ani Dyrmishi, i është qëlluar me armë drejt automjetit të tij, ka reaguar...

Sipas Presidentit, sot duhet të ketë zgjedhje lokale!

Sipas një dekreti të Presidentit të Republikës, Ilir Meta sot me datën 13 tetor, në vendin tonë duhet të ketë zgjedhje lokale. Meta, anuloi me...

Kikia: Palët të ulen në marrëveshje live, jo skutave

Gazetari Mentor Kika i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se Shqipëria është në një krizë të madhe, e cila mund të...