19:19 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: proteste

Shikoni çfarë bën populli rumun, 440 të plagosur jo për “Monën...

Nga Kreshnik Spahiu               Dje populli rumun e kalli Bukureshtin dhe Kryeministrinë! 50.000 emigrantë u derdhën në shesh, jo për plazh si shqiptarët! Nuk kërkonin as...

Protesta në Hong Kong/ Policia hedh gaz lotsjellës në zyrën ndërlidhëse...

Hong Kong po përballet me përplasje të dhunshme mes policisë dhe protestuesve prodemokraci. Policia hodhi gaz lotsjellës dhe plumba gome mbi protestuesit, duke u përpjekur...

Rusia proteston/ Mijëra të arrestuar në Moskë

Protestat/ Mbi 1000  të arrestuar në Moskë Policia në Moskë ka arrestuar më shumë se 1,000 persona  në protestën që kundërshtonte vendimin e autoriteteve ruse...

Basha: Shembja e Teatrit Kombëtar, për të pastruar paratë e krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së artistëve dhe përfaqësueseve të shoqërisë civile para Teatrit Kombëtar. Basha tha për gazetarët se,...

Basha mbyll protestën: Rama e ka marrë vulën e largimit

Pas protestës para Kryeministrisë dhe Parlamentit, lideri i opozitës, Lulzim Basha i ka drejtuar protestuesit te Selia e PD-së. Gjatë fjalës para protestuesve, Basha...

 Basha: Sa më parë të rrëzohet regjimi i Ramës, aq më...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzoi Edi Ramën se ka marrë nën kontroll çdo pushtet, duke e bërë jetën më të keqe, duke...

Protesta/ Meta në një linjë me opozitën për 85%

Pak para nisjes së protestës së 10 kombëtare të opozitës,  presidenti i vendit, Ilir Meta përshëndet qytetarët që bojkotuan procesin e 30 qershorit, që...

Kryemadhi mesazh për protestën: Asnjë hap pas. Është momenti për shtet!

  Kryetarja e LSI, Monika Ktyemadhi përmes një postimi në facebook, ka ftuar simpatizantët e opozitës për të marrë pjesë në protestën e së hënës. Kryemadhi...

Laç/ Mbështetësit e opozitës dalin në protestë kudër zgjedhjeve vendore

Mbështetësit e opozitës së bashkuar në Laç, kanë dalë në protestë kundër mbajtjes së zgjedhjeve lokale, duke i cilësuar ato një partiake. Ata janë mbledhur...

Takimi i Ramës në Kukës, mbështetësit e PD dalin në protestë

Kryeministri i vendit, Edi Rama pas Tropojës, pritet që të mbajë miting në Has dhe Kukës. Ndërkohë që pritet të shkojë në Kukës, mbështetësit...

Veliaj: Urime PD dhe Bashës për protestën paqësore!

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka reaguar pas përfundimit të protestës, duke uruar PD dhe Lulzim Bashën, për protestën paqësore. Veliaj në statusin e...

Basha: Ja dy pikat e panegociueshme, për zgjidhjen e krizës!

Nga sheshi Dëshmorët e Kombit, ku po mbahet protesta e opozitës, lideri demokrat Lulzim Basha tha se janë dy pika të panegociueshme për zgjidhjen...

‘Asnjë hap pas’, Basha: 30 qershori varreza politike e Edi Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një reagimi në Facebook ka thënë se 30 qershori është varreza politike e Ramës dhe bandave të...

Arrestimi i zyrtarëve të PD, protestë e papritur para policisë Elbasan...

Mbështetës të Partisë Demokratike kanë protestuar sot në mbrëmje para drejtorisë së policisë në Elbasan, duke kërkuar lirimin e eksponentëve të PD, të arrestuar...

Protesta e opozitës, policia procedon 15 persona

Pas protestës së 8 qershorit, Policia e Shtetit, mësohet se ka proceduar në gjendje të lirë 15 persona. Këta persona dyshohet se hodhën mjete...