01:04 - 27 Shkurt, 2020

Etiketim: protesta

Protesta e opozitës, policia paralajmëron procedime penale për organizatorët

Me anë të një deklarate për media, Policia e Shtetit ka lajmëruar se do të nisë procedime penale për organizatorët e protestës së opozitës...

Shpërthen analisti: Atyre që i bezdis protesta me dy gshta, t’u...

Pak para fillimit të protestës së Partisë Demokratike dhe opozitës, analisti Alfred Lela ka shpërthyer në një shkrim, duke thënë se atyre që i...

Topalli tregon pse nuk iu bashkua sot protestës: Tani duhet të...

Partia Demokratike dhe aleatët e saj organizuan sot një protestë në mbarë vendin duke bllokuar për 1 orë akset rrugore kryesore, me kërkesën për...

Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për protestën e opozitës!

Protesta e opozitës dhe bllokimi i 5 akseve rrugore në shenjë proteste, ditën e sotme ka bërë që edhe mediat e huaja ta pasyrojnë...

Basha paralajmëron pas protestës: Lëvizja popullore nuk ndalet, largohuni nga provokimet

Kreu i PD Lulzim Basha nga Sheshi “Shqiponja”, ka mbyllur protestën e sotme 60 minutëshe, që u zhvillua në disa akse kryesore të vendit....

Bushati: Qytetarët nuk duhet tu binden politikanëve që kërkojnë të destabilizojnë...

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar pas fillimit të protestës së opozitës. Protesta ka filluar në orën 11:00 dhe janë duke u bllokuar...

Opozita që dua!

Nga Denis Dyrnjaja Protesta e sotme është një gafë dhe një "vetëvrasje" publike për opozitën. Bllokimi i rrugëve do t'i krijojë Partisë Demokratike efektin e...

Basha: Protesta nesër do jetë paqësore. Drejtuesit e shtetit do t’i...

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur menjëherë kryeministrit Rama i cil thoshte në komunikimin javor se PD është e gatshme të destabilizojë vendin. Basha i...

Rama thirrje qytetarëve: Mos dilni në protestë, kërkohet destabilizimi i vendit

Kryeminsitri i vendit Edi Rama në komunikimin e përjavashëm javor ka komentuar situatën politike në vendin tonë, dhe protestën e nesërme të Partisë Demokratike. Rama...

Zgjidhja paqësore e Idrizit për krizën: Të mblidhen gratë dhe…

Kryetari i PDIU-­së, Shpëtim Idrizi ka shpalosur propozimin e ri që do të zgjidhë krizën politike në vend. Ndërkohë që opozita ka paralajmëruar protestë...

Ristani tregon planin: Protesta në të gjithë vendin, ja rrugët që...

Deputeti i PD-së, Arben Ristani ka zbardhur planin e opozitës për bllokimin e rrugëve të hënën e 24 prillit, si pjesë e protestës për...

Basha mbledh aleatët, çfarë po ndodh në PD?

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka thirrur të gjithë aleatët e tij në një mbledhje urgjente në selinë e Partisë Demokratike. Mësohet se Basha i...

Zbulohet skenari i PD-së para vizitës së negociatorit të Merkel

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur sot kryetarët dhe sekretarët e PD-së në rrethe, dhe kanë vendosur për fatin e “çadrës”. “News 24”...

Shpërthejnë protestat në Turqi. Erdogan sulmon vëzhguesit: Shikoni punën tuaj

Më 16 prill Turqia realizoi referendumin, duke i dhënë më shumë hapësirë presidentit Erdogan në shtimin e kompetencave. Por shpallja e fitores së Erdogan,...

Pse erdha në çadër

Nga: Zija Çela I tillë është njeriu, në zemrën e tij ka gjithnjë vend për dhembjen e tjetrit. Prandaj e pranova pa mëdyshje ftesën tuaj....