02:36 - 17 Korrik, 2019

Etiketim: protesta

Nard Ndoka kundërshton Lulzim Bashën

Kreu i Partisë Demorkristiane, aleat i PD,  Nard Ndoka ka reagaur pas dështimit të protestës e cila ishte lajmëruar nga opozita ditën e sotme,...

Altin Goxhaj: Protestat e opozitës ortek i kontrolluar, ato të studentëve...

Avokati Altin Goxhaj i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora u shpreh se protestat e opozitës shqiptare janë një ortek i kontrolluar. Altin Goxhaj:...

Erion Kristo: Opozita të ndërrojë strategji, protestat më duken joefikase

Pedagogu Erion Kristo i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se strategjia e opozitës me protesta për mendimin e tij është joefikase...

Kryemadhi: Ja deri kur do të vazhdojnë protestat!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i është bashkuar protestës së opozitës së bashkuar para kryeministrisë. Kryemadhi tha për gazetarët se, protestat...

Rama: Kjo ishte frika ime më e madhe, para 30 qershorit!

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë fjalës së tij para drejtuesve të policisë, ku i falënderoi për punën  e bërë përgjatë këtyre muajve të...

Video/ Hong Kong, policia nuk i mban dot, protestuesit mësyjnë brenda...

Asgjë nuk ka mundur ti ndalë protestuesit në Hong Kong të cilët kanë arritur të hyjnë në godinën e Parlamentit. Policia përdori shkopinjtë dhe gazin...

Partia Demokratike nis protestat në Shkodër e Berat, militantët përpara KZAZ-ve

Militantët e Partisë Demokratike në Shkodër dhe Berat janë drejtuar drejt KZAZ-ve me pankarta në duar dhe me thirrjet Rama ik. Protestuesit ndodhen para KZAZ...

Foto/ Trump thirrje shqiptarëve mos shkojnë në zgjedhje. Plas rrjeti nga...

Në një kohë që jemi në prag zgjedhjesh dhe vendi gulçon nga protestat, nuk kanë munguar as memet në rrjete sociale. Faqet më të...

Protestuesit: Rama ik. Kryeministri: Sa të pi një kafe me Gjushin...

Kryeministri Rama është pritur me protesta në Durrës ku ka mbajtur takimin elektoral të radhës. Nga foltorja teksa në sfond dëgjoheshin thirrjet “Rama ik”, nga...

Shehi: Këto nuk janë zgjedhje, ne do ndjekim dekretin e Metës!

Pas përfundimit të takimit të kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e Partisë Demokratike, ka folur për mediat kreu i LZHK-së Dashamir Shehi. Ai tha për...

Protestat që frymëzohen nga Berisha, por ngjajnë me Bashën

Nga Mero Baze I vetmi që nuk u dorëzua ditën e djeshme ishte Sali Berisha. Duke ditur atë që Lulzim Basha po përgatiste qysh në...

Veliaj: Në protesta paqësore nxjerrin fëmijët e tyre, kur i bëjnë...

Bastioni i socialistëve në Tiranë, Njësia 5 ishte ndalesa e radhës e takimeve elektorale të kandidatit të koalicionit të majtë, Erion Veliaj, ku ai...

Vendimi i Gjykatës për Bardh Spahinë, Voltana Ademi: Shkodra si në...

Pas vendimit të gjykatës, e cila caktoi masën e sigurisë, arrest me burg për Bardh Spahinë ka reaguar kryebashkiakja Voltana Ademi, e cila shkruan...

Zëri i Amerikës: Protestë paqësore e opozitës në Tiranë

Në Shqipëri kryetari Partisë Demokratike përsëriti sot në mbrëmje se largimi i kryeministrit Edi Rama mbetet një çështje e panegociueshme për zgjidhjen e krizës...

Vasili: Ne dënojmë dhunën që Rama do të instalojë në vend

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, pak orë  para nisjes së protestës së opozitës, ka dalë në një deklaratë për mediat ku tha se me...