11:20 - 20 Nentor, 2019

Etiketim: protesta e opozitës

Basha pret në zyrë shefen e misionit të OSBE/ODIHR

Një ditë pas protestës se opozitës së bashkuar,  kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një takim me shefen e misionit të OSBE/ODIHR,...

Protesta e opozitës, Basha bën paralajmërime të forta

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij para protestuesve për rrëzimin e Ramës, bëri paralajmërime të forta, për ata që i...

Kryemadhi për Ramën: I kemi dhënë pushtetin një njeriu të çmendur

Kryetarja e LSI-së ndërsa u bashkohej protestuesve në sheshin “Dëshmorët e KombitË, para Kryeministrisë, është prononcuar për mediat. Ajo tha se protestat e opozitës nuk...

Video/ Pak para protestës së opozitës, ja çfarë po ndodh te...

Kanë mbetur dhe pak minuta nga nisja zyrtare e protestës së 10-të kombëtare të opozitës së bashkuar. Për garantimin e sigurisë, janë angazhuar 1300...

Basha flet pas takimeve me kryetarët: Të hënën protestë për çmontimin...

Në një prononcim për gazetarët pas mbledhjes të Kolegjit të Kryeatarëve, Lulzim Basha bëri publike protestën e datës 8 korrik kundër qeverisë. Këtë pasdite, para...

PD vendos, ja kur do të mbahet protesta e 10-të kombëtare!

Lulzim Basha ka mbledhur pasditen e sotme kryetaret e bashkimeve të djthata ndërkohë do të takojë edhe krerët e degëve të PD në rrethe. Por...

Video/ Turistët e huaj shkojnë në protestë: Viva Albania

Një grup turistësh është filmuar teksa përshëndesnin protestuesit të cilët kanë nisur të mbildhen në Bulevardin Dëshmorët e Kombit përpara Kryeministrisë. Turistët e huaj nuk...

Foto/ Opozita shpërndan fletët e votimit për zgjedhjet e 30-qershorit

Kur na ndajnë më pak se 20 minuta nga nisja e protestës së nëntë kombëtare, të rinjtë e Partisë Demokratike kanë shpërndarë në lulishtet...

Protesta e opozitës, Italia: Përdorimi i lëndëve plasëse përgjegjësi e organizatorëve

Ambasada e Italisë në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën që pritet të mbajë opozita në orën 20:00. Sipas ambasadës italiane përdorimi i lëndëve...

Prag proteste, Basha publikon video-mesazhin drejtuar mbështetësve të tij

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha rreth 2 orë para protestës ka publikuar një video-mesazh ku i drejtohet mbështetësve të tij që të marshojnë...

Protesta e opozitës, BE: Dhuna nuk do tolerohet në asnjë rrethanë

Delegacioni i BE-së në Tiranë ka deklaruar në lidhje me protestën që opozita do të mbajë sot në orën 20:00. Delegacioni i BE me anë...

Protesta e opozitës, OSBE: Organizatorët të sigurojnë tubim paqësor

Prezenca e OSBE në Shqipëri ka reaguar në lidhje me sulmet e ditëve të fundit mbi KZAZ, duke thënë se i dënon me forcë...

Nesër protesta e 9 kombëtare e opozitës, ambasadori britanik shkon tek...

Opozita e bashkuar nesër në orën 20:00 do të mbajë protestën e saj të nëntë kombëtare dhe për këtë ambasadori britanik Duncan Norman ka...

Soreca: Po shqyrtojmë akuzat e opozitës, por dënojmë dhunën në protesta

Në një intervistë për EuroNews Albania, ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca u Shpreh se Shqipëria ka bërë përparime të dukshme dhe...

SHBA thirrje opozitës pak orë para protestës: Dhuna nuk ka vend...

Zhvillimet e fundit në Shqipëri po ndiqen nga afër prej Departamentit Amerikan të Shtetit. Në një intervistë për Top-Channel, Zëvendës Ndihmës Sekretari Shtetit Matthew...