00:58 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: prone

Flet vlonjati që denoncoi drejtuesin e Hipotekës: Regjistroi pronën time për...

Një kontratë sipërmarrje e pafinalizuar mes një qytetari në Vlorë dhe një firme ndërtimi është bërë shkak për nisjen e shkarkimeve të drejtuesve të...

Video/ Ulërima e të bërtitura, qytetari i shkon në zyrë zyrtarit...

Një qytetar i Vlorës ka denoncuar përmes një video në “BalkanWeb” nëndrejtorin e dorëhequr të kadastrës së Vlorës Klodian  Troci, ndërsa e akuzon atë se i...

Ja vendimi i gjykatës për 5 të arrestuarit, e protestës së...

Është marrë vendimi për 5 të arrestuarit nga protesta e së hënës e opozitës. Mësohet se, Gjykata ka vendosur "detyrim paraqitje" për: Arelin Ndoci,...

Artan Lame për pronën në Shqipëri: Më keq nuk ka nga...

I ftuar në emisionin "Top Tolk" në Top Channel, drejtori i ALUIZNI-t, Z. Artan Lame ka folur për pronat, një çështje kjo që prek...

Reforma e Pronës/ Qeveria: Dy ndërhyrjet strategjike, që do t’i japin...

Qeveria Shqiptare miratoi paketën ligjore për Reformën e Pronës, e cila pritet të diskutohet dhe në Kuvend. Në fokus të reformës është krijimi i...

Raporti/ Edhe e rrahura ka kosto, ja sa dollarë përllogaritet për...

Në Shqipëri kosto e dhunës vlerësohet të jetë 315 dollarë për person ose sa 3.8 % e Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB). Vlerësimi ka ardhur...