15:49 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: Prokurori

Petrit Vasili: Edi Rama e mbajti fjalën, prokurori Ndoja u ndëshkua...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar për atentatin, ndaj prokurorit, Arjan Ndoja te mbikalimi i Shkozetit. Ai shkruan se kryeministri...

Atentati ndaj prokurorit/ Drejtuesit e lartë të Policisë dhe Prokurorisë shkojnë...

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela dhe Anton Martini prokuror i Krimeve të...

Top Story/ Prokurori që mbajti peng disqet e përgjimeve në Dibër,...

Pyetja që sot shumë njerëz e bëjnë është: Përse këto përgjime të siguruara në vitin 2016, u bënë publike vetëm pas 3 vitesh? Dhe si...

Tenderi i rruges/ Kompania e skualifikuar kallëzon drejtoren e ARRSH

Drejtorja e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato është kallëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, nga shoqëria “Gjoka Konstruksion”. Kompania e akuzon Qaton për shpërdorim...

PD letër Prokurorisë për Agim Kajmakun, ja tri pyetjet që i...

Partia Demokratike i ka dërguar një letër publike Prokurorisë, ku i drejton 3 pyetje. Ajo ka kërkuar transparencë për veprimet e Prokurorisë për çështjen...

Prokuroria e Shkodrës dhe Përmetit, me drejtues të rinj

Në mungesë të kryetarit Gent Ibrahimi, mbledhja e sotme e KLP-së u drejtua nga zëvendëskryetari, Alfred Balla. Në këtë mbledhje u miratua, me 7...

Ngjarja në Durrës, Prokuroria apelon: Mos e publikoni rastin!

Prokuroria ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në një shkollë në Durrës, ku thuhej se një vajzë 8-vjeçare u përdhunua nga 6...

Shtyhet sërish gjyqi për Saimir Tahirin

Është shtyrë për të tretën herë gjyqi për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Tahiri do të dilte sot para gjykatës me disa akuza ndër...

Video/ Lëvizte me armë dhe makinë të vjedhur, arrestohet 27-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 27-vjeçar, i cili qarkullonte me armë zjarri dhe makinë të vjedhur. Mësohet se, 27-vjeçari, ka qenë dënuar më...

Mediat e huaja: Lideri i opozitës shqiptare, nën akuzë për para...

Jo vetëm mediat shqiptare, por edhe ata të huajat kanë shkruar në lidhje me kreun e Partisë Demokratike, Luzim Basha, i cili është thirrur...

Basha në prokurori, Bardhi: Shfokusim i vëmendjes nga halli i madh...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmen Bardhi ka reaguar dhe ka dalë në mbrojtje të kreut të PD-së dhe dy kolegëve të tij duke...

Lobimi në SHBA/ Prokuroria merr të pandehur Lulzim Bashën

Prokuroria e Tiranës ka thirrur kryetarin e PD-së, Lulzim Basha për të dëshmuar në datë 17 Qershor, në lidhje me lobimin në SHBA. Në fletëthirrjen e...

Kush i çoi përgjimet te Bild? Prokuroria nis hetimet

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet këtë të mërkurë për përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane "Bild", për dosjen 339 ku përmenden Astrit Avdylaj...

Dhunuan policin, 6 ish-deputetët e PD në prokurori, Alibeaj: Dy duar...

Gjashtë ish-deputetët e PD, Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Gent Strazimiri, Klevis Balliu, Xhemal Gjunkshi dhe Artan Frrokaj të cilët dhunuan një efektiv mbrëmjen e...

Emrat/ Kush janë dy kandidatët e rinj që garojnë për kryeprokuror

Dy kandidatë kanë dorëzuar dosjen për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Këtë të premte, prokurorja e Apelit Tiranë, Fatjona Memçaj, si edhe avokati Lulzim...