01:48 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: probleme

Vajzat me masë trupore të madhe, s’duhet t’i kenë më këto...

Të shkojnë për të blerë rroba në dyqan dhe të zbulojnë që kanë rroba deri në masën L, ndërkohë që femrat mesatare janë masë...

Problemet më të shpeshta që hasin çiftet, pas 10 viteve martesë

Urime, keni kaluar 10 vitet e para, fazën e muajit te mjaltit! Do të doja t’ju thosha që vitet në vazhdim janë më të...

Lori Hoxha flet për problemet me shëndetin mendor: Ankthi nuk zgjedh,...

Trashëgimtarja e Top Channel, njëkohësisht dhe blogere, Lori Hoxha, pas pyetjeve të shumta që kishte marrë në Instagram, në lidhje me ankthin dhe panikun,...

Banka e Shqipërisë: Kriza politike po sjell probleme në ekonomi

Guvernatori i Bankës Shqiptare, Gent Sejko ka deklaruar se është ulur niveli i papunësisë, ndërsa  paga mesatare ka njohur rritje me 4.9 për qind. Gjithashtu...

Kaos në rrjetet sociale, bien Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Rrjetet sociale janë në kaos për shkak të mos funksionimit në shumë vende të Europës, SHBA-së përfshirë edhe Shqipërinë. Problemet me Facebook, Instagram dhe WhatsApp...

Nisin reshjet borës në Tiranë dhe disa qarqe të vendit

Kjo e shtunë ka gjetur disa qarqe të vendit, të mbuluara me borë. Ashtu siç ishte parashikuar, reshjet e borës janë rikthyer sërish duke...

Disa truke janari, si t’i zgjidhni problemet e jetës!

Pema e Vitit të Ri, duket tamam ashtu si ju mendoni. Nuk është e gjallë megjithëse është e ndriçuar dhe plot shkëlqim. Nëse jeta...

Probleme më të sikletshme të vajzave, në foto!

Vajzat janë ato që blejnë rroba pa ju nevojitur dhe përsëri thonë nuk kam çfarë të vesh. Gjithashtu vajzave u ndodhin mijëra probleme çdo...

Me këto zakone do e keni më të lehtë të gatuani

Enët e kuzhinës gjithmonë na mërzisin, kur prishen, dëmtohen, digjen dhe kryesorja janë të vështira për tu pastruar. Dritare.net  ka gjetur disa truke që do...

Ide brilante që mund t’ju zgjidhin problemet e përditshme

Çdo ditë, njerëzit shpikin me qindra gjëra të reja , për ta bërë jetesën e tyre më të rehatshme dhe të thjeshtë. Dritare.net ju...

Keni probleme me këmbët? Ja 9 trajtimet që do ju ndihmojnë

  Ndonjëherë u japim shumë vëmendje flokëve ose fytyrës dhe harrojmë se sa të rëndësishme janë këmbët. Na fryhen, na çahen apo mbajnë vërtet erë...

Mësuesit amerikanë bëhen bashkë, ja si të kemi një sistem arsimor...

Disa mësues amerikanë nga shumë shtete, janë bërë bashkë dhe kanë ngritur zërin se sistemi arsimor në SHBA po degradon, dhe duhet një ndërhyrje...

Bihter e “Dashuri e ndaluar” ndahet nga bashkëshorti

Aktorët, Beren Saat dhe Kenan Dogulu kanë konfirmuar edhe njëherë vendimin e ndarjes së tyre. Mësohet se, Beren Saat është larguar disa ditë më...

Nëse keni këto simptoma atëherë jeni të prekur nga diabeti!

Vitet e fundit, diabeti ka qenë një çrregullim i madh. Nuk ka prekur vetëm të rriturit por edhe fëmijët, në disa raste u ka...