23:19 - 20 Maj, 2019

Etiketim: prindër

Blake Lively dhe Ryan Reynolds, prindër për herë të tretë

I etur për përditësime për foshnjën mbretërore? Na vjen keq, nuk kemi ende lajme! Megjithatë, ju sjellim lajme për shtatzëninë e aktores, Blake Lively. ...

Berat/ Policia arreston dy të rinj, dhunonin prindërit e tyre

Policia  e Beratit ka arrestuar dy djem të rinj, pasi ata ushtronin dhunë ndaj prindërve të tyre. Shtetasit me iniciale A.XH, 32 vjeç dhe K.C,...

Foto/ Aktorët turq bëhen prindër për herë të parë

Fahriye Evcen dhe Burak Özçivit i kanë uruar mirëseardhjen foshnjës së tyre. Foshnja që pritej të lindte më 20 prill, është djalë dhe quhet...

Foto të çuditshme që tregojnë sesi sillen prindërit me fëmijët!

Ne jemi mësuar me idenë që prindërit janë të rritur dhe dinë çfarë është e mirë dhe çfarë është e keqe. Por dritare.net do...

5 zakonet që duhet të kenë prindërit, për të rritur fëmijët...

Të jesh prind është një përgjegjësi e madhe dhe një rol i madh. Fëmija merr shumë mësime nga prindërit. Prandaj është e rëndësishme që...

Justin Bieber dhe Hailey Baldwin: Duam të bëhemi prindër!

Tashmë që Justin Bieber është martuar me Hailey Baldwin, ata kanë menduar të marrin një hap më të madh në jetën e tyre. Të...

Foto/ Bes Kallaku na prezanton me prindërit e tij

Aktori i humorit, Bes Kallaku ka ndarë për herë të parë me ndjekësit në Instagram foto të prindërve të tij. Nuk ndodh shpesh që...

Trump lavdëron Kim Jong Un, kritikohet nga familja e studentit që...

Familja e një studenti amerikan që vdiq pasi u burgos në Korenë e Veriut, ka kritikuar presidentin, Donald Trump, pasi lavdëroi presidentin Kim Jong...

Këta janë vipat që do të bëhen me fëmijë këtë vit!

Çdo vit sjell gëzim të freskët dhe këtë 2019 është më i rëndësishëm sesa të tjerët, pasi shuam vipa presin të bëhen prindër për...

Vajza me aftësi ndryshe që ia doli të ndjekë ëndrrat, surprizon...

Historia që na emocionoi në programin “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Dorinës, vajzës nga Durrësi e cila prej vitesh kishte...

11 mite rreth adoptimit, që nuk duhet t’i besoni

Shumë prindër dëshirojnë të adoptojnë fëmijë, dhe shumë shpesh ndodh që atyre u ndryshohet mendja për shkak të disa gjërave që besojnë. Ka shumë mite...

Prindërit më kreativë, që keni parë!

Gjërat më të bukura për fëmijët, krijohen nga prindërit. Ata do të bënin gjithçka për sigurinë dhe lumturinë e fëmijës së tyre, aq sa...

Ja çfarë thanë prindërit për librat falas, në shkollën ‘Vasil Shanto’!

E hëna e shumëpritur për fëmijët,  erdhi! Sot u hapën dyert e shkollave në të gjithë vendin. Në kryeqytet ishte një ditë ndryshe. Ajo...

Prindërit e autorit të masakrës, tregojnë çfarë ndodhi para ngjarjes

Sadik dhe Lindita Zykaj, dy prindërit e autorit të vrasjes së 8 personave, në fshatin Resulaj, janë marrë në pyetje nga policia e Vlorës. Prindërit...

Prindërit e Melania Trump marrin shtetësinë amerikane

Viktor dhe Amalija Knavs, prindërit e Melania Trump, tanimë janë zyrtarisht shtetas amerikanë. Prindërit e Zonjës së Parë morën shtetësinë të enjten, njoftoi avokati i...