18:16 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: Presidenti

Balla: Meta ka hall të çojë në Kushtetuese bashkëjetuesen e Alibeajt

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta duke e sulmuar në lidhje me numrin e anëtarëve...

‘Çmenduria’ e Metës në median estoneze që turpëron Shqipërinë

Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e djeshme ‘çmendurinë’ e tij politike duke sulmuar në një media estoneze kryeministrin Rama. Pas luftës me...

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunojë për të hetuar shkeljet e...

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht, për të bashkëpunuar në lidhje me hetimin e presidentit amerikan Donald Trump. Në një letër Këshilltari i Shtëpisë...

Trajtimi i Venecias si “dekret për falje dënimi” për presidentin

Nga Mero Baze Opinioni i Komisionit të Venecias ende nuk është bërë zyrtar, por përpjekja mediatike e Ilir Metës, për ta zhbërë atë, është në...

Raporti i Venecias/Vasili me gjuhë të ashpër: O idiotë, jeni të...

  Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar ashpër për të gjithë ata që kanë thënë se raporti i Komisionit të Venecias, argumenton se presidenti...

Ore, mos ia kanë hedhur juristët e stafit këtij presidenti mediokër?

Nga Spartak Ngjela Komisioni i Venecias e shkarkoi Metën. Nuk kish si të ishte ndryshe. “Nuk ka kompetencë kushtetuese presidenti, dhe në asnjë ligj, që të...

Brahim Shima: Po nuk pranuam një rregull që mos vidhet vota,...

Drejtori i Informacionit në Ora News, Brahim Shima i ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora u shpreh se kreu i PD-së, Lulzim Basha...

Po shkonte të merrte vajzat nga shkolla, por Emina Çunmulajt i...

Emina Çunmulaj është një nga modelet më të dashura dhe të thjeshta të showbizit. Ajo jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është...

Foto/ I qetë e me grusht, ulur si asnjëherë më pare,...

  Presidenti Ilir Meta ka dalë këtë të mërkurë në një konferencë për media, për të folur për komisionin e Venecias që po qëndron në...

Djegia e parlamentit/ Presidenca reagon përsëri: Dokumenti ekziston dhe është i...

Ditën e sotme Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka thënë në komisonin hetimor se kishte informacione se me datën 8 qershor do të digjej...

Presidenca nuk është shtrati bashkëshortor, Z.President!

Nga Luljeta Çipi Ilir Meta është ndoshta Presidenti i vetëm në historinë e vendit, që e ka bjerrë aq shumë në vlera institucionin dhe figurën...

Debati është “çdo të bëjmë me presidentin”, jo “çdo të bëjmë...

Nga Mero Baze Gjykata më e lartë për zgjedhjet në Shqipëri, i ka dhënë fund çoroditjes dhe çmendurisë që tentoi të mbjellë presidenti Ilir Meta...

Rama: Presidenti si “pronto pica”

Kryeministri Rama nga mitingu elektoral në Bashkinë e Vorës ka ironizuar Voltana Ademin dhe Ilir Metën. Kryeministri tha për Metën se ka fillu ngrihet që...

Rama: Ngelën vetë pa punë, tani PD e LSI po heqin...

Kreu i qeverisë, Rama nga takimi elektoral në Elbasan ka thënë se qytetarët e Elbasanit e dinë më së miri se kush janë Monika...

Spartak Ngjela: Meta në regres mendor, i duket vetja sovran

Avokati i njohur Spartak Ngjela nëpërmjet një statusi në Facebook thotë se presidenti Meta nuk ka aftësinë të kuptojë se çfarë është sovraniteti dhe...