19:16 - 23 Janar, 2020

Etiketim: Presidenti Meta

Grida Duma: Shkarkimi i Metës, i pamundur!

E ftuar në “Kjo Javë”, në News 24, ish-deputetja Grida Duma tha se vendi duhet patjetër të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Ajo tha se...

Meta takon presidentin e Komisionit të Venecias: Bashkëpunim për çdo paqartësi

Kreu i shtetit, Ilir Meta, sot ka zhvilluar një takim me  Presidentin e Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio. Presidenti Meta i dorëzoi atij, raportin...

Meta nis ditën duke zënë peshk me Bes Kallakun!

Presidenti i vendit, Ilir Meta, e ka nisur këtë ditë të premte në plazh. Ai shoqërohet nga miku i tij, aktori i njohur Bes...

Presidenti Meta do të shkojë të hënën në 09:59 në parlament

Këshilltari i presidentit, Tedi Blushi, ka njoftuar se Ilir Meta, do të shkojë të hënën në orën 09:59 në parlament. Edhe më herët, kreu...

Ngjela: President, kur do e kuptosh që fati yt tani nuk...

Nga Spartak Ngjela Ilir Meta po del në skenë si një njeri i vetmuar që gënjen dhe vuan nga gënjeshtra që shpik vetë. Dhe po...

Basha zbulon bisedën me presidentin Meta

Kreu i Partisë Demokratike, pas takimit me Presidentin Meta, ka zhvilluar takim dhe me aleatët e PD-së, në selinë blu. Pas përfundimit të takimit me...

Mediu: Presidenti Meta vlerësoi kërkesat tona

Ka përfunduar takimi i presidentit Meta me partitë aleate të Partisë Demokratike. Pas takimit, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu , ka dhënë një...

Presidenti Meta për situatën politike: Duhet dialog i përgjegjshëm dhe real

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka zhvilluar homazhe tek monumenti i Heroit të Popullit, Mujo Ulqinaku. Homazhet janë bërë në qytetin e Durrësit,...

Vendimi surprizë i Metës, mban në kabinet këshilltarin e Nishanit

Presidenti Meta ka vendosur që të mbajë në kabinetin e tij, njërin prej këshilltarëve të paraardhësit Nishani. Bëhet fjalë për Flamur Gashin, i cili është...