01:12 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: presidence

Ambasadorja e re e SHBA nis takimet, shkon në Presidencë

Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, nis sot takimet zyrtare. Ajo ka shkuar në Presidencë, ku do t’i paraqesë...

Miratimi i paketës Antishpifje, reagon Presidenca

Ndërkohë që Kuvendi miratoi sot ligjin për paketën Antishpifje, ka ardhur reagimi i parë nga Presidenca. I pyetur nga gazetarët, zëdhënësi i presidentit, Ilir...

Paloka foli për shkarkimin e Metës dhe shkallmimin e Presidencës, ja...

Pas Ballës, zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi i është përgjigjur edhe deklaratës së ish-deputetit të PD-së, Edi Paloka, i cili tha sot: “Pse e...

Meta takim me Bashën, në Presidencë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth...

Zëdhënësi i Metës i përgjigjet Hajdarit: Po shpërdoron mbiemrin

Ndërsa Rudina Hajdari sulmoi kreun e shtetit, Ilir Meta, për mospërpjekje për të takuar deputetët e opozitës në Kuvend, ka reaguar zëdhënësi i Metës....

U rrëzua nga Kolegji Zgjedhor, Meta nesër konferencë që në orën...

Presidenti Meta ka njoftuar se nesër në orën 08:00 të mëngjesit do të mbajë një konferencë për shtyp në Presidencë. Nga burimet bëhet me dije...

Presidenca: Kryetarët aktualë të bashkive, në detyrë deri në zgjedhjet e...

Këshilltari i Metës, Bledar Dervishaj  theksoi sot se, për një datë të re zgjedhjesh, Presidenti do të shprehet me një dekret tjetër. Sipas njoftimit nga...

Ndryshimet në qeveri, Rama çon emrat e propozuar në Presidencë

Pas ndryshimeve që kryeministri Rama bëri në qeveri, propozimet e tij kanë shkuar ditën e djeshme në Presidencë, në pritje të dekretimit. Burme për...

Meta nuk dekretoi Lleshin, Rama i shkon në Presidencë

Pas mosdekretimit të Sandër Lleshit, si ministër i Brendshëm, kryeministri, Edi Rama ka vendosur t’i shkojë në zyrë, presidentit të shtetit, Ilir Meta. Takimi po...

Autoriteti i Trump në ShBA, në krizë

Presidenca e Donald Trump-it është duke rrëshqitur çdo ditë edhe më shumë. Kriza e autoriteti po bëhet çdo ditë më e madhe dhe kritike. Zgjedhjet...

Aleati i Bashës flet për dështimin e negociatave

Kreu i PDK-­së, Nard Ndoka  ka folur i pari për dështimin e negociatave mes Ramës dhe Bashës nën ndërmjetësimin e presidentit Nishani. Nëpërmjet një...

Ja cili ishte rezultati i takimit Rama- Basha në Presidencë!

Pas takimit 3 orësh mes Ramës dhe Bashës në Presidencë, nuk ka asnjë marrëveshje që do zgjidhte krizën politike. Sipas burimeve mediatike, Rama dhe...

Zbardhen detajet e para nga takimi në Presidencë

Kryeministri Edi Rama dhe lideri i opozitës Lulzim Basha prej dy orësh ndodhen në tryezën e dialogut në Presidencë. Takimi filloi në orën 10:00,...

Gazetari i njohur: Takimi Rama- Basha i shërben vetëm Nishanit për...

Gazetari i njohur, shumë aktiv në rrjetet sociale, Denis Dyrnjaja ka komentuar takimin Rama- Basha me ndërmjetësimin e presidentit Nishani. Ai parashikon se nuk...

Majko komenton takimin Rama- Basha: Më mirë një marrëveshje pa nder,...

Deputeti i PS, Pandeli Majko e cilëson krizën politike si një nga më të ultat që ka ndodhur në Shqipëri. Ai shpreson se takimi...