02:58 - 14 Tetor, 2019

Etiketim: pranvere

Pranvera vjen prej Kosovës

Nga Elvis Hoxha Sociologjia politike e Kosovës në këto ditë bën një hap tjetër drejt kthjellimit të saj. Ajo dëshmon edhe më mirë e në...

Stilet më të bukura të rrugës, nga Java e Modës në...

Muaji i modës ka rinisur në Nju Jork, me të famshme, modele që tregojnë veshjet mahnitëse të kompanive më të mëdha të modës. Ndërsa tendencat...

Trendi i sezonit/ Shihni vajzat e famshme, me kostume të ndritshme!

Kostumet me pantallona janë bërë trend kohët e fundit. Nëse jeni treguar të vëmendshëm, nuk ka personazh të njohur që nuk e ka veshur...

Sezoni i fustaneve, ja disa modele që do ju bëjnë të...

Pranvera dhe vera janë stinët e fustaneve. Të gjithë vajzat janë të fiksuara të kenë fustane të ndryshme në gardërobë, për përditë, mbrëmje dhe...

Disa modele xhaketash, që mund t’i vishni në pranverë

Pranvera është një stinë shumë e bukur, po njëkohësisht dhe nervozuese, për shkak se moti është i paparashikueshëm. Në një moment është diell, pastaj...

20 vendet më të bukura, që duhet të vizitoni në pranverë!

Pranvera është më në fund këtu. Dielli ka filluar të ngrohë, lulet të lulëzojnë dhe zogjtë të këndojnë. Është një nga momente më të...

Ja disa ide si mund të kombinoheni në pranverë!

Tendencat e përgjithshme të modës ndryshojnë çdo stinë. Por veshjet, aksesorët, printet dhe materialet e veçanta, ju bëjnë të dukeni më me stil dhe...

Kryemadhi: I dogjëm mandatet se e duam kombin

Në ditën e Sulltan Nevruzit, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një vizitë në selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve. Përveç urimeve ndaj...

Pranvera po vjen, ja disa fustane që duhet t’i keni në...

Tani që po shkojmë drejt stinës së bukur të pranverës, gardëroba juaj duhet të rigjallërohet me veshje të reja. Fustanet janë veshja e preferuar e...