23:08 - 26 Janar, 2020

Etiketim: politika

Ta lëmë pak anash Edi Ramën… dhe të shohim llumin politikë...

Nga Enver Robelli …u nervozua kush kur në Kosovë pati një nismë që në kuadër të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë të amnistohen krimet e...

Ngjasitë e universitetit me politikën dhe lufta për kohëra më të...

Nga Dosti Banushi  Të frikshme ngjashmëritë mes politikës dhe universitetit në Shqipëri. Sikurse pushtetarët e mëdhenj në politikë, dhe këta të vegjlit nëpër universitete, ligjin...

Përparim Kabo rrëfen kodin mafioz të politikanëve shqiptarë: Kur të ndodhë...

Ciklin e akuzave të ndërsjellta të politikanëve dhe mos dhënien e llogarisë për akuzat që u bëhen, profesor Përparim Kabo, në emisionin “Top Talk” ...

Meta mesazh politikës, citon Trump

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka postuar në llogarinë  e tij, Instagram, një video nga fjalimi i Presidentit të Amerikës, Donald Trump. "Nuk ka demokraci,...

Meta-politikës: Shfrytëzoni mundësinë që ju dhashë, për zgjedhje në tetor!

Presidenti Ilir Meta e ka nisur javën me një mesazh për politikën, duke u kujtuar atyre qëndimin e tij publik, për të zhvilluar zgjedhje...

Shqipëri: Politika e dhunës

”Prej disa muajsh kryeqyteti shqiptar është tronditur nga përleshjet mes policisë dhe grupeve militante të partive kryesore të opozitës në qeverinë Rama: Partisë Demokratike...

Video/ Politika në Shqipëri, një rrugëtim i vështirë përmes krizash

Në Shqipëri, prej tre dekadash politikanët nuk ja kanë dalë të ndërtojnë një shtrat të sigurt reformash zgjedhore dhe shtetformuese. Analistët mendojnë se kjo ka...

Deputetët e rinj dhe liderët e vjetëruar të opozitës

Nga Nertil Jole Në dritën e zhvillimeve të ditëve të fundit, është lehtësisht e dallueshme që opozita joparlamentare ka kuptuar se vendimi ekstrem për djegien...

Zv.ambasadori i OSBE: Retorika e politikanëve shqiptarë jashtë realitetit, kërkojmë stabilitet

Zëvendës ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Robert Wilton,  në një bisedë me të rinjtë në Shkodër ka folur rreth situatës politke në vend si...

Protesta në Astir/Veliaj-qytetarëve: Mos lejoni politikën t’ju përçajë

Në 74 vjetorin e çlirimit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj, gjat fjalës së tij nuk kaloi pa përmendur protestuesit e zonës së Astirit. Ai tha...

Ju njoh me ambjentalisten, 15 vjeçare, që po shkund Suedinë

Kohët e fundit bota është bërë pa kuptim dhe e vetmja gjë që mund të bëjmë është të angazhohemi në mosbindje civile, madje edhe...

Ngjela: Politika shqiptare nuk ka dalë nga karakteri i Enver Hoxhës

Avokati Spartak Ngjela, në një reagim të tij të postuar në profilin e tij në “Facebook”,  shkruan se politika shqiptare ka mbetur në nivelin...

Ceka: Drogën në Shqipëri e mbron politika

Ish-ministri i Brendshëm pas periudhës së vitit 1997, Neritan Ceka, i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në “Ora News”, thotë se droga nuk...

Eni Çobani: E vërteta e largimit nga “Shihemi në gjyq” dhe...

"Misioni vazhdon". Kështu e nis dhe e mbyll juristja e njohur rrëfimin e saj për “Summer Pages” të GSH. Teksa ditët e fundit portalet...

Foto/ Ja kush është njeriu që e bëri Kryemadhin, të kuptojë...

Nënkryetarja e LSI­së, Monika Kryemadhi, pasi deklaroi se tashmë motorët e fushatët janë ndezur, vijon takimet e saj me njerëz të zakonshëm. Takimi me...