06:54 - 19 Qershor, 2019

Etiketim: policia

Tiranë/ Në 12 orë, policia pezullon 32 patenta dhe vendos në...

Policia e Tiranës ka kryer një aksion 12 orët e fundit, dhe si rezultat ka vendosur në pranga 6 persona për shkelje të ndryshme,...

Shabani: Kryeministri mbyll një sy përballë krimit që e përdor për...

Politologu Endrit Shabani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se shteti është i paaftë për t'u përballur me krimin për shkak të...

Alibeaj:  Policia bëri gjithçka për të fshehur ngjarjen e Fushë-Krujës

Në një deklaratë për mediat, deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, ngriti menjëherë akuza ndaj Taulant Ballës, Edi Ramës drejtorit  të Përgjithshëm të Policisë, Ardi...

Oficeri Nuhu: Në zonën ku banon Xhisiela nuk ka polici, aty...

Nënoficeri i Policisë, Emiljano Nuhu në një intervistë për "360 Gradë" në Ora Neës, thotë se mbrojtja policore ndaj Xhisiela Malokut është fiktive, pasi...

Shtohen rastet e zjarrit, policia e Durrësit në gatishmëri

Fundi i shatorit shkaktoi shumë zjarre në Shqipëri, kryesisht në Qarkun Durrës. Për shkak të vatrave të reja të zjarrit policia është detyruar të...

Policia e Tahirit, njësh me drogën, Xhafaj: Perceptim i merituar

Mbrëmjen e sotme, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ishte i ftuar në emisionin, “Provokacija”, të moderuar nga Mustafa Nano. Xhafaj mes shumë të tjerash...

Itali, policia vë në pranga shqiptarin që kërcënoi Silvio Berlusconin

Policia italiane ka arrestuar një nga anëtarët e bandës që në vitin 2012 kërcënoi Silvio Berlusconin. Na jep 35 milionë euro ose përndryshe do të...

Ekskluzive/Policia zbarkon në Kukës. Çfarë pritet të ndodhë të hënën, në...

Nga Isa Myzyraj- Kukës Duke filluar nga ora 00:00 e ditës së hënë do të nisë pagesa për Rrugën e Kombit për të gjithë mjetet...

Zhduket 14-vjeçarja, e ëma e alarmuar denoncon në polici

Një vajzë 14-vjeçare në Tiranë është larguar nga banesa një ditë më parë dhe nuk është kthyer më.  Kjo ka alarmuar familjen. Mamja e...

Aksident në aksin Poshnje-Ura Vajgurore, 5 të plagosur

Një tjetër aksident ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit.  Në aksin Poshnje-Ura Vajgurore një makinë tip ‘Huyndai’ me targa greke është...

Policia e Shtetit: Ja si arritëm të ruanim rendin në Elbasan...

Policia e Shtetit ka publikuar ditën e sotme  pamjet e aksionit për mbarëvajtjen e ndeshjes së Kombëtares  kundër Izraelit në Elbasan Policia shton se i...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, policia ndëshkon 179 shoferë brenda 48...

Brenda 48 orëve policia e Tiranës ka ndëshkuar 179 shoferë, të cilët kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. “Rrugorët e kryeqytetit përgjatë 48 orëve të...

Video/ Ja aksioni për arrestimin e 4 personave në Shkodër!

Policia e Shtetit përmes një konference për media ka bërë të ditur se janë arrestuar 4 persona në Shkodër të mërkurën, gjatë një superaksioni...

Pas sulmit ndaj biznesmenit dhe gazetares, ministri Xhafaj mbledh drejtuesit e...

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thirrur një mbledhje urgjente me drejtuesit e policive të Tiranës, Elbasanit, Durrësit, Vlorës e Shkodrës. Burime për BalkanWeb bëjnë me dije,...

Rinas/ Bllokohen 84 mijë dollarë dhe 3500 euro

Policia Kufitare ka bllokuar në Rinas ditën e sotme një sasi prej 84000 dollarë dhe një sasi prej 3500 euro të padeklarauara, ndërsa ka...