07:20 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: policia

Protesta e opozitës/ Policia procedon 60 persona, mes tyre 42 të...

Pas protestës së mbrëmshme të opozitës, e cila u shoqërua dhe me akte dhune, policia njofton se ka proceduar 60 persona për akte dhunë...

Policia refuzon kërkesën e opozitës, për protestë marshim deri në mesnatë

Sot, në orën 19:00, pritet që opozita e bashkuar të mblidhet te bulevardi “Dëshmorët e Kombit” në një tjetër protestë kombëtare, për rrëzimin e...

Protesta e opozitës, ja sa efektivë policie do të jenë sot...

Sot, në orën 19:00, pritet që opozita e bashkuar të mblidhet në një tjetër protestë kombëtare, për rrëzimin e qeverisë Rama. Mësohet se për mbarëvajtjen...

Kultivonte lëndë narkotike, arrestohet 26-vjeçari në Pukë

Një 26-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia, pasi kultivonte këndë narkotike. Arrestimi i tija ka ardhur për shkak të zbatimit të planit të masave...

Foto/ Protesta e opozitës, garda e pajisur me kamera të rezolucionit...

Policia e Shtetit por edhe Garda ka marrë masa për mbarëvajtjen e protestës së sotme, ndërkohë vihet re që mbi kryeministri, mbi godinën e...

Sot protesta e opozitës, ja sa forca policie do të jenë...

Sot, në orën 19:00, pritet që opozita e bashkuar të mblidhet në protestën e radhës kombëtare. Që prej ditësh së djeshme, policia ka filluar të...

Ministri Lleshaj: Ja kodi i policisë në protestën e sotme!

Sot opozita e bashkuar mblidhet në protestë, dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zbuluar kodin me të cilin do të udhëhiqet policia e...

Foto/ “Borchardt turp për ju”, Policia merr në mbrojte ambasadorin dhe...

Pas kërcënimit të një jave më parë nga disa të rinj, Policia e Shteti ka marrë në mbrojtje ambasadorin e OSBE në Tiranë Bernd...

Policia shpëton qytetarin që mori flakë nga bomba molotov

Nga hedhja e bombave molotov nga protestuesit drejt kryeministrisë, përpos plagosje së qytetarëve, flakët kanë përfshirë edhe një qytetar, i cili është shpëtuar në...

Foto/ Shpërndarja në 12 qarqe rrudh opozitën

Ashtu si në të gjithë qarqet, edhe në Gjirokastër mbështetësit e PD dhe LSI kanë bllokuar rrugën tek Ura e Leklit në kryqëzimin Tepelenë-...

Emrat/ Vrasja e kushërinjve në Laç, policia identifikon autorët

Mbrëmjen e djeshme, në Laç, pas një konflikti me armë, humbën jetën dy persona. Viktimat Mikela Jushi, 35 vjeç, dhe Jani Jushi, 30 vjeç,...

Tentuan të bllokonin eskortën e Ramës, shoqërohen në polici 11 persona

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim ditën e sotme në Elbasan. Por përpara se të mbërrinte në qytet, eskortës së tij ia bllokuan rrugën...

Himarë/ Humbin dy turistë belgë, në kërkim prej mbrëmë

Dy turistë belgë kanë humbur gjurmët që prej mbrëmjes së djeshme, në zonën malore përreth Bashkisë së Himarës. Policia është vënë në kërkim të çiftit...

Protesta te Bregu i Lumit, banorët përplasen me policinë

Ndërsa ka vijuar prishja e shtëpive te Bregu i Lumit, për të vijuar me projektin e Bulevardit të Ri, banorët kanë dalë sërish në...

Berat/ Policia arreston dy të rinj, dhunonin prindërit e tyre

Policia  e Beratit ka arrestuar dy djem të rinj, pasi ata ushtronin dhunë ndaj prindërve të tyre. Shtetasit me iniciale A.XH, 32 vjeç dhe K.C,...