00:54 - 16 Qershor, 2019

Etiketim: policia

Vrasja e komisarit Artan Cuku, policia trefishon çmimin për atë që...

Pasi publikoi videon e autorit të vrasjes së komisarit Artan Cuku, Policia ka rritur çmimin për shpërblimin e personave që japin informacione për autorin. Më...

Furtunë në doganën e Durrësit, arrestohen zyrtarë të lartë për trafik...

Vijnë ndëshkimet e para për drogën e dalë nga porti i Durrësit, ku një super-operacion janë arrestuar 10 doganierë. Gjithashtu në pranga kanë përfunduar gjithsej...

Vrasja e Artan Cukut/ Dhjetra qytetarë ndihmojnë policinë

Mbrëmjen e 8 prillit në rrugën e ‘Kosovarëve’ pranë banesës së tij u ekzekutua nga persona ende të paidentifikuar ish-komisari i Policisë së Vlorës...

Ja shpikja e fundit e shqiptarëve për të fshehur drogën!

Policia Kufitare e Kapshticës ka mundur të zbulojë një tjetër tentativë për të transportuar drogë jashtë Shqipërisë më një formë mjaft interesante që kanë...

Zbulohet laboratori i drogës në Tiranë, 200 forca policore në terren

Pas zbulimit të një magazine me drogë në Përmet dhe një tjetër në Skrapar, kontrolli është shtrirë në kryeqytet. Një laborator droge është zbuluar...

Frika e ndonjë sulmi terrorist, Policia shton masat e sigurisë për...

Policia e Shtetit ka shtuar masat për Festën e  Pashkëve  në Shqipëri, për të evituar ndonjë sulm të mundshëm. Dje ishte Ambasada amerikane në...

Droga në Shqipëri/ Dështon policia, futet në lojë ushtria

Tashmë është zyrtare. Ushtria do të ndërhyjë për të luftuar kultivimin e kanabisit në Shqipëri. Këtë fakt e konfirmon komandanti i Shtabit të Forcave të...

Kush është personi me rekorde kriminale që do të vrasë Bashën?...

Prej dy ditësh qarkullon në media lajmi se kreu i opozitës, Lulzim Basha ka përforcuar eskortën e tij. Përveç efektivëve të policisë private, për...

Droga në Skrapar, fillojnë përjashtimet nga radhët e Policisë së Shtetit

Në zbatim të Planit Kombëtar kundër kanabisit Policia e shtetit ka arritur të zbulojë dy magazina me kanabis, një në Përmet dhe tjetra në...

Vrasja në Durrës/ ‘E godisnin pa pushim, gruaja kërkonte ndihmë’, dëshmitarët...

Dhjetëra qytetarë të Durrësit janë bërë dëshmitarë të ngjarjes së rëndë, e cila ndodhi mbrëmjen e djeshme në bulevardin kryesor të qytetit bregdetar, ku...

Policia: Vëllezërit Ekonomi masakruan me thikë durrsakun për 13 mijë lekë

Sherri që përfundoi me vdekjen e 51-vjeçarit, Agim Arapit një ditë më parë në Bulevardin “Epidam”, në lagjen Nr.1 Durrës, nisi mes viktimës dhe...

Dalin fotot e dhunuesve, ja kush e rrahu gazetarin Elvi Fundo!

Më shumë se një muaj pas dhunës së ushtruar ndaj gazetarit Elvi Fundo, CityNews ka publikuar pamje më të qarta të agresorit që e...

Policia merr në mbrojtje familjen e ish-kryepolicit Artan Cuku

Pak orë pas vrasjes mafioze në mes të Tiranës, ku u ekzekutua ish kryepolici Artan Cuku, Policia ka marrë në mbrojtje familjen e tij....

Foto/ Si u spiunuan përmetarët për 10 tonë drogë, arrestohet kryeplaku...

Policia ka zbardhur sot operacionin e koduar “Pagri”, ku ka arrestuar dy shtetas si dhe ka ndaluar kryeplakun e fshatit pas zbulimit të një...

Ronela Hajati: Policia më zhveshi për t’më kontrolluar

Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të rezervuara sa i përket jetës personale. E ftuar në ‘Xing me Ermalin’ ajo ka treguar për...