12:43 - 28 Janar, 2020

Etiketim: policia

Detaje të reja nga vrasja e 29-vjeçarit në Astir

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës, po vijojnë intensivisht punën për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore...

Ishin njohur në Instagram, i riu përdhunon 16-vjeçaren në Durrës!

Një 16-vjeçare ka kallëzuar në polici se është përdhunuar nga një 18-vjeçar në Durrës, ditën e djeshme. Ndërsa gjimnazistja do t'i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore,...

Krijohet reparti i ri i RENEA, Rama: Puna e policisë në...

Kryeministri Rama, gjatë fjalës së tij në përurimin e repartit të ri të forcave speciale RENEA dhe në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së...

Soreca: BE do të jap 19 milionë euro për luftën ndaj...

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ishte i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i...

Azbuzim me lejet/ Lirohen 10 nga 20 zyrtarët në Durrës

10 nga 20 zyrtarët që janë arrestuar në Durrës, ëpr abuzimet me lejet e ndërtimit janë liruar nga Gjykata, pasi u paraqitën për tu...

Bllokohet Unaza/ Nis shembja e ndërtesave në Astir!

IKMT në bashkëpunim me institucionet e tjera kanë nisur mēngjesin e së enjtes prishjen e ndërtesave në zonën e Astitit. Si pasojë e këtij aksioni...

Dhunoi dhe tentoi të digjet shtëpinë e ish-gruas në sy të...

Një 46-vjeçar me iniciale G.M., nga Lushnja është arrestuar nga policia pasi dhunoi dhe tentoi t-i digjte shtëpinë ish-gruas së tij, në sy të...

Arrestohen dy persona në Durrës, për dhunë në familje

Policia e Durrësit ka arretuar dy persona për dhunë në familje. I arrestuar është shtetasi me inicialet A.S., 30 vjeç, i cili akuzohet se...

Emri/ Vritet me armë zjarri 47-vjeçari në Tropojë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tropojë, rreth orës 23:32. Një 47-vjeçar i identifikuar si  Guxim Gjyriqi, është vrarë me...

Grabitje me dhunë në Memaliaj. Ja sa para i vjedhin të...

Shtëpia e një të moshuari në Memaliaj, ka rënë pre e grabitjes. Mbrëmjen e djeshme, hajdutët me maska kanë hyrë në shtëpinë e Hiqmet...

Policia pezullon katër leje drejtimi në Tiranë. Apel të fortë shoferëve!

Në segmentin rrugor Sauk-Mullet në Tiranë, brenda disa orësh policia ka konstatuar disa shkelës të qarkullimit rrugor, të cilët udhëtonin me shpejtësi mbi normat...

Policia e Shtetit: Asnjë incident gjatë natës së Vitit të Ri!

Policia e Shtetit ka lajmëruar se gjatë natës së Vitit të Ri, nuk është shënuar asnjë incident. Policia njoftin se shërbimi i përforcuar vijon, ndërsa...

Sekuestrohen mijëra kapsolla e fishekzjarre, policia procedon 7 shtetas

Policia e Shtetit gjatë kontrolleve të ushtruara në të gjithë territorin, ka sekuestruar lëndë piroteknike, në Pogradec 200 kapsolla dhe në Kuçovë 245 kapsolla. Po...

Arrestohen 4 persona në Tiranë, ja pse!

Policia e Tiranës, gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 4 persona për vepra penale të ndryshme. Dy prej tyre kishin me vete lëndë...

Kërcënonte bashkëshorten me levë, arrestohet 48-vjeçari në Krujë

Policia e Krujës ka arrestuar në flagrancë  shtetasin A.E., 48-vjeç për veprën penale "Dhunë në familje". Sipas njoftimit të policisë, 48-vjeçari kërcënonte bashkëshorten me levë...